Stálo to za to

Režie:

Scénář:

Kamera:

Daniel Kontuľ

Patrik, žijúci bohémskym životom sa raz zahľadí do dievčiny Kristíny, ktorá je polosirotou. Odkedy jej zomrel otec, uzavrela sa do seba, vyhýba sa svojim rovesníčkam, s ktorými si okrem iného ani nerozumie, a zdržiava sa na mieste v lese, kde jej jej otec kedysi postavil hojdačku. Patrik sa jej snaží zapáčiť a bližšie ju spoznať tým, že ju pozýva na rôzne, podľa neho "pekné miesta". Kristína však čoskoro zistí, čo je to za človeka, a výrazne mu dá najavo, že o neho nestojí. To však podnieti Patrika zmeniť svoj životný štýl kvôli láske k nej natoľko, že sa Kristína k nemu vráti, sú šťastní a v ťažkých životných situáciách sa jej stáva oporou.
Príbeh je sprevádzaný rôznymi komediálnymi prvkami, o ktoré sa vo filme stará najmä Patrikov kamarát Maťo. (Dano333)

moviechecker

Keďže je to amatérsky film, tak samozrejme herecké výkony sa zrovnávať, ale zbytok je perfektné vydarený strih ako aj hudba celkom dobré. Na tých večerných snímkoch som mal pocit, že Humenné je veľkomesto. :-D ()

srbak

Chcel by som ešte pripomenúť tú silnú pointu celého tohto filmu : Najlepšie je sa stretnúť o piatej pri poliklinike. ()

baqq

Viacerí experti tu zabúdajú na 1 vec. Tak ako bakalársku a diplomovú prácu nemám hodnotiť kritériami vedeckého článku, tak ani amatérsky film porovnávať 1 k 1 s profi dielami s veľkým rozpočtom (a/alebo) skúsenosťami režisérov tvorcov atď. Ako jednoduchý príbeh je to stvárnené aj prevedené podľa môjho názoru na výbornej úrovni. Určite lepšie ako bežné profi dielka obdobnej príbehovej línie točené v našom televíznom prostredí (rodinné prípady a pod.) Má to myšlienku, je to pomerne autentické, hoci sa napriek veľmi špecifickému prostrediu (Humenné) pokúsili o štylizáciu ako v priemernom anonymnom slovenskom meste bez regionálnej príslušnosti, nevyužitím dialektu a skôr so západnými nárečovými prvkami. Napriek tomu nemám pocit, že by to bolo niečo silene hrané. Obsahuje to viaceré vtipné momenty. Nie je to síce dielo, ktoré by som potreboval vidieť 2 krát, ale ako taká oddychovka veľmi dobre zvládnuté. Taktiež po technickej stránke. ()

• Jeho tvorcovia absolútne netušili, že film vôbec uvidia na plátne (keďže ich zámerom bolo len využiť zvyšné dni letných prázdnin) a rovnako vôbec netušili, že záujem oň zaplní kinosálu do posledného miesta. Napriek tomu jeho autori si boli vedomí množstva nezvládnutých prvkov, keďže absolútne nepredpokladali jeho ďalšie šírenie. (Dano333)
  • Ide vôbec o prvý hraný humenský film. Bol natočený za 20 dní. (Dano333)