poster

Soegija

Historický / Drama / Životopisný

Indonésie, 2012, 115 min

  • - Albertus Soegijapranata (1896 - 1963), častěji vystupující pod zjednodušeným ekvivalentem Soegija, byl skutečnou historickou postavou indonéských dějin. Byl vůbec prvním rodilým Indonésanem zvoleným apoštolským vikářem a později dokonce arcibiskupem katolické církve v největší městské aglomeraci jávského ostrova Semarang. V historických análech se jeho jméno navzdory muslimsky zaměřené výchově jeho rodičů objevuje ve spojitosti s jeho specifickým politickým pro-nacionalistickým postojem. Během svých výroků užíval často věty "100% katolík, 100% Indonésan", která se později stala jeho krédem a identifikačním znakem.   (Conspi)

  • - Filmový snímek je s rozpočtem 12 miliard indonéských rupií, tzn. 1,3 mil. amerických dolarů, pozn. aut., do této doby vůbec nejnákladnějším snímkem indonéské kinematografie. Jeho natáčení se odehrávalo výhradně v lokacích jávského města Yogyakarta a městské metropolitní aglomerace Semarang, kde Albertus Soegijapranata ve skutečnosti strávil většinu svého života. (Conspi)

  • - Tvorba filmového scénáře nespoléhala jen na skutečná historická fakta, vztahující se k historicky významní postavě indonéských dějin, ale také na literární biografickou publikaci "The Testimony Of a Bishop In A Revolutionary War: The Diary Of Monsignor Alb. Soegijapranata SJ" vydanou v originálním zění knižním nakladatelstvím v roce 2003. Jejím autorem je populární indonéský spisovatel G. Budi Subanar, jehož literární tvorba se orientuje výhradně na religionistická díla. (Conspi)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace