Záhada spánku

(festivalový název) (TV film)
  • Itálie L'enigma del sonno (více)
všechny plakáty

Pro většinu lidí je nespavost v jejich životě vzácností. Prášek na spaní či změna polohy poskytují úlevu. Ti, jež mají chronickou insomnii, narkolepsii nebo trpí nedostatkem REM spánku, musí hledat specializovanou léčbu. Lékaři, kterým se neřekne jinak než strážci spánku, se snaží rozmotat tajemné fungování mozku, aby usínání už nebylo noční můrou. (Academia Film Olomouc)

ABLABLABLA

Popravdě? Nic moc. Nejvíc mě bavili ti lidé, jejichž záhady spánku se řešily. Samotné vysvětlování mi přišlo vcelku nejasné, ovšem tato věda je rozhodně velmi prospěsná lidstvu, avšak tento snímek ji teda moc nepomáhá. No nejvíc mě dostal ten Ital, co býval boxer, teď vypadal přesně jak takový ten dědek někde z vesnice s pivním pupkem na trakařu, až na to že on jezdil minibourákem a řekl "Proměnil jsem se ve spícího prince." (Prince? Prince? :DDD) Každopádně mě fascinovalo, že když má někdo takové poruchy, že klidně usne během pár vteřin, kdy jí nebo při jakékoliv jiné činnosti, tak že pořád řídí auto. Na tom jihu se s těmi řidičáky asi moc neserou, když je nechají těmto lidem. Nemyslím to jako nějakou diskriminaci, ale přece jen jsou velkou hrozbou pro ostatní lidi v silničním provozu. Viděno na AFO 2014. ()