Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Krátkometrážní

Recenze (1 655)

Nebezpečné známosti (2022)

Vypadá to, jak kdyby reálně vzali hloupé francouzské influencery, narvali je do filmu o influencerech a hodili to na motivy barokního románu, ale aby to bylo zřejmé, že je to na jeho motivy a pochopil to každý, tak tam musí ta hra i reálně být zahraná součástí divadelní hry (něco jako moderní Romeo a Julie s rapem atd.). Do toho nakombinovali motiv, který známe už nejméně z konce devadesátek z dob 10 things I hate about you (teda alespoň má generace se s motivem sázka, ale pak se fakt zamiluju, pak někdo prozradí, že je to sázka atd. poprvé setkala v tomto filmu). Hvězda za to, že ústřední dvojice fakt vypadala, že ta chemie mezi nimi je, alespoň něco uvěřitelného :D A druhá hvězda za ztřeštěnou postavu Charlotte, která snímku dodávala alespoň trochu vzrušení a zábavy.

Solaris (1972)

Musím hodnotit průměrem, protože jsem na dílo ještě nejspíše nevyzrála a nedokázala jej uchopit a vcítit se do něj. Velmi filozoficky zaměřené, prostě vás to nutí přemýšlet... neustále, hledat v tom skryté podměty, myšlenky atd. Atmosféra totálního sci-fi je naprosto hmatatelná, záběry na budoucí technologii, záběry na brutalistní město, dloooouuuhééé záběry na vše. Kamera je topka. Minimum dialogů, což vás ještě podněcuje k přemýšlení. Konec mě totálně rozsekal, protože už jsem nevěděla, co si mám vlastně myslet. Možná má na hodnocení i vliv, že jsem snímek viděla v rámci letního kina, což tomu přidává velké plus v atmosféře, než na obrazovce počítače, na druhou stranu se "čekalo na tmu" a film dlouhý 3 hodiny, který se promítal do půl jedné ráno, dá prostě zabrat. Možná se k filmu někdy ještě dostanu a třeba jej lépe pochopím, ale prozatím 3*.

plakát

Podvodník z Tinderu (2022)

Netflixu se zase jednou něco povedlo! Skvělý dokument, který vás chytne během prvních minut díky kombinování "hraného filmu", výpovědi obětí a novinářů, ale hlavně autentických fotek, zpráv, hovorů a videí. Trošku mi to připomnělo story z Catch me if you can (ale ten reálně padělal šeky aka to byl zločin) zasazenou do moderního světa. Nejvíc zarážející mi přijde fakt, že si furt vesele běhá po svobodě a žije dál stejným životním stylem. Vlastně je génius. To si člověk ale pak řekne, že svět je opravdu totálně v pr*eli, když za tohle nelze někoho odsoudit, protože to úřady není považováno za zločin. Trochu mi vadí místní komentáře, že ty ženské jsou naivní krávy a blbky a nedejbože zlatokopky a můžou si za to samy. Nedokážete se vžít do jejich pocitů a neviděli jste všechny ty zprávy a co spolu předtím prožili. A co si budeme... zamilovanost dělá z lidí bohužel hlupáky. Avšak pokud s někým "chodíte" 14 měsíců a poprvé vás požádá o půjčku na telefon, když mezitím vám nedal jediný důvod mu nevěřit a myslíte si, že spolu máte milující vztah, máte se společně stěhovat atd., tak vám to nebude připadat tak divné. (I když ta nehorázná suma mohla být nápadná...) Druhá věc jsou ty další a další a další peníze, příběh jak z akčního thrilleru a stupňování do absurdity. Nejvíc mě pobavila ta poslední z Amsterdamu, která osrala jeho. "Takže vy stále prodáváte jeho věci?" - "Ano." :D Savage :D A teda na konci se shodila do roviny "naivity" ta Cecille, která jakoby nic řekne, že je stále na tinderu a furt si tam hledá chlapa, lásku svého života. Já bych měla trauma z takových aplikací do konce života :D

plakát

Matka versus android (2021)

Spoilery. Začátek je bomba, která Vás vtáhne do děje a navnadí, prostředek je pravda slabší, někdo by jej mohl nazvat "táhlou nudou", někdo ale zase "psychologickým dramaten". Ovšem ten konec? Tak ten mě totálně dostal, nejen zvratem, nejen dojemnou scénou, ale i tím, že se nekoná žádný happyend. Prostě tu máme konec lidstva a čau, smiřte se s tím. A to je to, proč si jinak průměrný film, kterému bych normálně dala 3*, zaslouží právě tu 4*.

Trollové (2016)

Trollové tu jsou chudáci naprosto nedocenění, jak to tak vidím :D Pro mě super animák nadupaný samými hitovkami se spoustou krásného sarkasmu a narážek na řadu jiných ikonických pohádek, umění atd. Nejvíc oceňuji dokonalé titulky, kdy OMG je přeloženo jako Zatroleně. Texty písní jsou v titulkách taktéž uzpůsobeny ději a Trollům. Najdete tu odkaz na Warholův obraz Čtyř Marilyn Monroe, na Karlíka a továrnu na čokoládu, Popelku a další a další. Spousta narážek, které asi děti nepochopí, avšak dospělí, co se na film musí dívat s dětmi, je naopak docení. Ano je to extrémně barevné a duhové a sladké, ale jednou za čas je to třeba ;) 4,5*

Zhýčkaný spratci (2021)

Francouzský remake Nosotros los Nobles (2013), který však není o nic moc horší než originál. Děj a postavy identické. Princezna měla i stejné zaměstnání, nejstarší tady řídil tuk-tuk v originále minibus a nejmladší tady dělal zedníka, zatímco tam na infolince. Ale jinak stejná sranda a příjemně odpočinkový snímek.

Jako kůl v plotě (2021)

Gay vánoční romantika - super. Ale nemohla být méně předvídatelná a hlavně méně otravná? Ústřední dvojice byla fajn, i ústřední "trojice". Jejich interakce bylo milé sledovat. Avšak celá ta rodinka byla na zabití. Neustále jen hulákají, tleskají jak idioti, serou se do všeho, upřímně každý, kdo hraje postavu z jeho rodiny, tak mi přijde, že neumí hrát, protože to bylo utrpení sledovat. No a Jennifer Coolidge, ať ji vidím kdekoliv, mám chuť uškrtit. Takže asi tak.

plakát

Princezna z cukrárny 3: Hvězdná romance (2021)

Naprosto šílené, ale řekla bych, že 3. díl je nejlepší ze všech :D To neznamená, že to není vánoční chujovina, ale oproti většině ostatních chujovin k vidění na Netflixu, je koukatelná. Proč se na to vůbec dívám? Mám ráda Vánoce, sue me :D A vánoční filmy, ať jsou sebetrapnější, mi alespoň trochu navozují atmosféru a hlavně nikdy nevíte, který z těch vánočních braků bude nakonec obstojný snímek. A proč jsem se podívala už na třetí princess switch? Protože tam hraje skvělá Vanessa Hudgens. No a trojka přinesla kromě stravitelnějšího příběhu hlavně docela dost vtipu a méně patosu.

Malé ženy (2019)

Krásný film vzdávající čest nádherné knize. Možná, že za normálních okolností bych dala jen 4*, ale vzhledem k rozpoložení, v jakém jsem se nacházela při sledování filmu, je to top 5*. Nádherný příběh sice všichni známe, ale tady to bylo krásně cik cak současnost, minulost, současnost, abychom se dozvěděli vše, ale nebylo to jen tak nějaké "nudné" vyprávění knihy, kterou si raději přečtu znova než vidět další film sledující její osu. Herecké výkony byly naprosto neuvěřitelné, každému role jeho postavy naprosto sedla a Saoirse Ronan nemá nic méně než můj neutuchájící obdiv.

plakát

Takový normální kluk (2021)

Netřeba komentovat celý film, proč si nezaslouží víc než 1*... Stačí napsat, že v závěru dojel "hlavní hrdina" na místo činu za "hlavní hrdinkou" na koni :D The end.