Hei tai yang 731

• Hongkong 黑太陽731 (více)
všechny plakáty

Film pojednává o chodu japonského koncentračního tábora v Číně, kde se provádí řada pokusů na lidech. Zahrnuje řadu velice drsných, smutných, krutých a brutálních scén, které se údajně v táboře odehrávaly. (Flipnic)

Declen

Trochu mě asi ukolébalo to, že se ze začátku nic tak strašného nedělo. Jak to ale začal film dávkovat a větší a větší frekvencí tak sem měl pocit, že to je možná největší nechuťárna co sem viděl. Tohle rozložení tam bylo schválně, z dobrého důvodu a na mě fungovalo. Působil na mě i dokumentární styl, i když v rámci 731 nebylo nic dokázáno, stále platí, že tábor existoval. Možná až na tu kočku, tam jsem si říkal, že to je už snaha dostat co nejširší spektrum. ()

Pierpa odpad!

Dávam odpad i keď to na odpad nebolo. S jednoduchého dôvodu a to : čoho všetkého boli šikmooký primitívi počas vojnových konfliktov schopný skúšať na ľudoch ! Fuck of šikmé oči ! ()

Utnapishtim

Neřekl bych, že jde o čistou komerční exploataci, jak je film často označovaný. Scény jsou samozřejmě značně brutální a nechutné, ale nikoliv samoúčelně, stejně jako nejsou samoúčelné západní filmy o holocaustu. Dle mého názoru jeden z těch lepších filmů, popisujících japonská válečná zvěrstva, při jehož sledování se mi často vybavoval uznávaný román Moře a jed od Šúsaku Endóa, odehrávající se ve stejném prostředí (nevylučuju, že tam určitý přímý vliv na scénář může být). ()