Bezejmenné

(amatérský film)

Tvůrčí dvojice Milan Cyroň – Tomáš Uher, známá též pod značkou Ovínění (podle nejčastějšího způsobu čerpání umělecké inspirace), se na amatérské filmové scéně pohybuje již několik let a na kontě má již pěknou řádku krátkometrážních a středometrážních snímků. S jejich hravou a místy až výstřední tvorbou je nejlépe obeznámeno zejména olomoucké, zlínské a lednické publikum, s nímž pánové udržují čilý kontakt. Snímek Bezejmenné se z jejich dosavadní tvorby do značné míry vymyká, neboť se jedná o noirově drásavé psychologické drama s celovečerní stopáží. O to větší uznání si režijní duo zaslouží, neboť se mu v omezených podmínkách podařilo natočit působivý a atmosférický film s uvěřitelnými hereckými výkony. Drama s řadou překvapivých dějových zvratů na Křivoklátě uvedou sami tvůrci. (Noir Film Festival)

vitekpe

Docela dobrej a temnej pribeh, ten bych pochvalil. Ale zpracovani filmu se mi nelibilo. Za prve (i kdyz nevim proc) jsem zil v predstave, ze to bude cernobile. Za druhe prilis spatny zvuk (nemluve o tom, ze predstavitele neumeji dobre mluvit a tak jim misty neni rozumet = herecka rec). Za treti prilis naivni dialogy (pripominajici nasi soucasnou oficialni filmovou/serialovou tvorbu). Za ctvrte, chvilemi bohuzel zdlouhave... Skoda, ale napr. u Haluzy jsem se bavil lepe. 3- ()