The Zombie Horror Picture Show

(koncert)
všechny plakáty

První live DVD mistra horror-industrialu Roba Zombieho, které si sám zrežíroval a nám připravil doslova pekelnou podívanou. Záznam mapuje koncert v Texasu v rámci turné k desce "VENOMOUS RAT REGENERATION VENDOR".

Tracklist: 01. Teenage Nosferatu Pussy
14. Dead City Radio and the New Gods of Supertown
15. Thunder Kiss ´65
16. Dragula (Shogin)

Slasher

Většině zde bude Rob Zombie známý spíše (či pouze) s jeho filmy. Ale on byl prvně zasloužilým muzikantem, který se ani po skončení legendárních White Zombie v 90. letech nevzdal, razil cestu pod svým vlastním jménem a dnes je dá se říct opět na vrcholu - přičemž to střídá s těmi filmy. Tento živák přináší záznam koncertu z Texasu, tedy velkolepé "zombí" show na domácí americké půdě se vším všudy. To znamená osobitý shock rock navazující na tradici Alice Coopera, ochucený špinavou cirkusáckou rocknroll-heavymetalovou šťávičkou, takový zvrhlý disko, PLUS vychytaná show plná všemožných píčovinek, několikametrových kulis a robotů, obřích displejů, a hlavně - nadšené čtyřčlenné kapely. Ano, tohle není žádný chladně odvedený velekoncert, totiž minimálně Johna 5 a Gingera Fishe, odpadlíky od Marilyna Mansona, vidíte neustále s úsměvem od ucha k uchu. A sám Rob se za těch 80 minut NEZASTAVÍ. To mě opravdu zaujalo a cením to (jako hudební fanda co už má za sebou spoustu lístků) moc. Na tom je tu krásně vidět, že je Zombie takový pracant a profesionál jak se o něm říká, a také že si konečně našel svoji kapelu, ta ve výsledku znamená hrozně moc. Jinak co.... prostě doporučuji všem lidem, kteří mají rádi jeho, podobnou muziku a samozřejmě mnohdy až groteskní HOROR, protože tohle je béčková jízda pro fajnšmejkry, skvěle natočená a sestřihaná mimochodem (evokuje HOUSE OF 1000 CORPSES), ve které se hezky snoubí oba Zombieho světy - muzika & film. Ať žije grindhouse. A těch asi 20 kund jak z Brazzers porna a 100 párů koziček vystavených v kotli... ()

Solrac

Koncert jsem si užil v přední linii a jeho vydání jsem si vychutnal ještě jednou a určitě ne naposled. Skvěle nasnímaná show, Rob je borec, bubákovští spoluhráči a můj oblíbenec Piggy D. Bezchybné. ()

PamelaJJK

Rob se konečně rozhodl zúročit své zkušenosti z filmové branže ve své původní profesi. Spojení těchto dvou světů - hudebního (to hlavně) a filmového - se povedlo na jedničku. Geniální vizualita koncertu, skvělý výkon všech muzikantů a tryskající energie. Rockové horrorové divadlo a la Alice Cooper té nejvyšší úrovně a srovnatelné právě se samotným A. Cooperem. Pořád je na co koukat a co obdivovat. Včetně ženských půvabů (jak na pódiu, tak i v publiku). A vzájemně se to snoubí s energickým rock´n´rollem. Nemá to chybu a můžu jedině doporučit. ()