Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Dokumentární
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi

Recenze (2 752)

plakát

Late Night with the Devil (2023) 

Velmi dobrá zábava s top herci a pár momenty překvapení, perfektní formát retro talk show, pro mě za mě ať se klidně užívá generativní AI než CGI - pokud výsledek stejně dobře, respektive ještě lépe vypadá (když už jsme beztak bez praktických efektů). Lepší jak všechny možný zbytečný variace vymítačských hororů za posledních 30 let. Beru klidně sequel s více temných 70’s reálií a referencí na satansko-iluminátský Bohemian Grove (x).

plakát

Harper (1966) 

Dvě pozitiva: technicolorová paráda v prostředí jižní Kalifornie a pak Paul Newman (docela mě mrzí, že se těsně minul s érou klasických noirů) se sobě vlastní kombinací lehkosti a frajerskýho charisma. Zbytek, tedy krimi děj a případ uneseného boháče, se bohužel zadrhává, nebaví, je nešikovně zamotaný a místy až vyloženě stupidní.

plakát

Stovky bobrů (2022) 

Vím, jalová připomínka, ale opravdu bych to bral spíš půlhodinový, tohle byla vražda. Klíčový dojem: dal bych si teď jablečnou pálenku sakra.

plakát

Fallout (2024) (seriál) 

Fallouty jsem v podstatě nehrál, ale odmala mě tenhle retro atomic age post-apo svět fascinuje a doufal jsem v pořádnou filmovou / TV adaptaci. Dík za adekvátní rozpočet a výsledek je solidní! Exploatační nukleární western je to správný, divácky vděčný pojetí, vybombená jižní Kalifornie vypadá náležitě dobře, má to všechny potřebný propriety, atmosféru zatracený civilizace, sektářských kultů a dystopie, nechybí parádní písničkový oldies soundtrack. Děj je tak akorát poutavý, místy zbytečně natahovaný, postavy zábavný (#1 Goggins, dle očekávání), herecky mi vadilo obsazení Maxima - Moten je nevýrazný, až lehce otravný. Humor se daří, i když, občas snad až příliš imbecilní. Vůbec nejsilnější scéna je hned ta úvodní v první epizodě (x). V součtu: bomba to není, rád bych to "přesahovější", jsem ale spokojený a vidím další potenciál. S01: 80% / Jak výborný načasování série ve chvíli, kdy nám doomsday clock ukazuje rekordních 90 sekund před půlnocí... Právě čtu "Nuclear War: A Scenario" a je to hodně zlověstný. Zajímá-li vás kulturní a dějinný kontext, vřele doporučuji dokumenty jako Trinity & Beyond, Atomic Cafe a nebo letošní Turning Point: The Bomb and the Cold War. ♪♫

plakát

Zlomové okamžiky: Atomová bomba a studená válka (2024) (seriál) 

Po TP: 9/11 and the War on Terror další kvalitní série z moderních dějin, hezky ucelený průlet studenou válku a tím, jak dnes opět pokračuje. Prochází chyby, ta největší dramata, kontroverzní a vyloženě nekalý momenty na obou stranách; přes Stalinova zvěrstva, atomovky na Japonce (kdy hlavní logika byla možná pochybnější, než je běžně uvedeno), rostoucí sovětsko-americký zbrojní průmysl (x) a bezpečnostní stát, hon na komunistický čarodějnice, drsný plány na nukleární konflikt (x), špinavý operace a svrhování cizích vlád, hrozba kubánský raketový krize a tak dál a tak dál... až pak rozpad SSSR a trapně chaotický 90. léta (x), ten pověstný pomýlený "konec historie", opětovný růst demagogie, divize a destabilizace během posledních dvou dekád, finální 2 díly už jsou vyloženě téma nástup Putina a Ukrajina. Krom výborné práce s kompilací archivních materiálů a vypíchnutí souvislostí bych vyzdvihnul i velmi slušnou účast co se týče různých významných osobností a rozhovorů. Co dodat, obecně miluju dějepis, ale vidět zpětně události za svého života je ještě extra fascinující, good luck světe.

plakát

Werner Herzog - Radical Dreamer (2022) 

Pěkný, lehce "artový" medailon hodný legendy Wernera Herzoga. Obsahuje exkluzivní interview materiál a je to poeticky milá kompilace vzpomínek, náhled do životní filozofie i rychlý průřez filmografií. Přijde i na oblíbené úsměvné epizody jako magor Kinski, sebevražedný tučňák nebo uvařená bota (nikoli však o nekonečné hlouposti slepic). Pro fandy jasná volba a nemáte-li páru a chcete vstupní seznamku s osobností, pak také doporučím.

plakát

Gentlemani (2024) (seriál) 

Ideální odpočinková gangsterka, mix stylu a zábavných charakterů, konzistentní kvalita v rámci 8 epizod. Theo James nezaujal jenom jako totální zmrdeček z White Lotus, ale taky tady jako sympatický mladý lord a gentleman. Daniel Ings je na to kuře přímo rozený. Zatímco takový Giancarlo Esposito zase vysekl svý klasický Breaking Bad já. A dalších pár radostí v obsazení. Zhlédnul jsem rychleji než bylo v plánu a vůbec se nezlobím za další pokračování. 80%

plakát

Ricky Stanicky (2024) 

Nestává se už moc často, že by člověk dostal fajn komedie, kde spousta vtipů a situací fakt funguje a nejde do kytek. Takže proto 4* - párkrát jsem se dokonce i zasmál (oslava s obřízkou, honičský hudební čísla, air-dickin’ výstupy) a John Cena je prostě herecký talent na srandovní postavy, co mají i dojmout, což už víme ze série Peacemaker. Dalo se to zkrátit třeba o 15 minut a nebylo by na škodu, ale říkám, máme toho jako šafránu... nebo se holt musím přenastavit na nějaký "dnešní" smysl pro humor :D

plakát

Hrozba smrti (2024) 

Žádná velká věc to není (aby stálo za ten hype), ale těší mě, že se Gyllenhaal v přeci jen už "zasloužilé" fázi kariéry nebál vzít roli v béčkový akční kravině na relax, co vyžadovala vrátit se do top fighterský fyzičky a vypadat v ní přesvědčivý. Jinak Keys jsou srdcovka (věřte mi, Miami je přeceněný, šupky na Key West), evokuje to starý dobrý vhs-kový devadesátky (ale taky trošku Key Largo), ale po stránce stylu funguje jen polovičatě, speciálně nafouklý McGregor působí jak absurdní komixová postavička (rozhodně zábavná). Sympatická půlnoční fajnovka.

plakát

Lehkovážný okamžik (1949) 

Hned v počátku nabere nečekaný směr, zlotřilý machýrek se (spoiler) místo záporáka stane obětí, nicméně zbytek je pak dějově nevzrušivá věc s vydírací zápletkou, slušná herecky a po stránce temných / slunečných SoCal lokací.