Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Dokumentární
  • Komedie
  • Akční
  • Horor

Recenze (2 645)

plakát

Boj o moc - Série 4 (2023) (série) 

Hype, finální S04 korunuje celý seriál a je po zásluze velkou TV událostí. V podstatě u každého dílu si zpětně přesně vybavím hlavní téma a nechal ve mne extra zážitek. Naštěstí se nestalo, co se leckdo obával, že je E03 předčasný vrchol a zbytek už tím pádem vyšumí. Ne, následují ještě minimálně tři další vrcholy. Extra radost mi udělal větší prostor pro Skarsgårda, mj. jsou i hezky vidět reálné dopady malicherných akcí bohatých a mocných na světové dění. Dále už bych opakoval ta samá superlativa (x), nicméně něco tak scénaristicky / herecky dobrý, psychologicky vděčný, celkově nabitý, zábavný a satiricky tragikomický se prostě nevidí. A jak bych s radostí šel dál, tak taky uznám, že zakončit to nyní bylo perfekt rozhodnutí. Doufám, že tvůrčí tým Armstrong-Mylod se zase brzy vrátí s něčím. 95%

plakát

Reality (2023) 

V pohodě zpracovaný případ vyšetřování leakerky utajených vládních informací. Zvolený dokumentární styl (přesně dle transkriptu) zvýrazní napětí mezi agenty FBI a "obětí", taktiky jak dostat pod tlak a k přiznání, přičemž to celý hodně stojí na #nomakeup Sydney a ta jenom potvrzuje, že je seriózní herečkou s budoucností a nejen pomíjivou lolití atrakcí (jak ji leckdo vnímá z rolí v Euphoria / White Lotus). Ve finále přijde na ten starý dobrý otazník - zachovat se dle vlastního svědomí, a nebo zásadně dle pravidel spojených s bezpečnostní prověrkou.

plakát

The Last Tourist (2021) 

Znáte to - poutavý idylický obrázky prázdných pláží, památek a nebo krajiny, kde pak v reálu najdeš šmelky a hrozný davy lidí, to je dnes taková turistická klasika. K tomu tu máš zneužívání zvířat jako atrakcí, otravný "ovčí" model all-inclusive balíčků, uzavřených hotelových resortů a provizí namísto dobrých doporučení, negativní dopad na místní komunity atd... Byť obsahově lehce nahodilý a neuspořádaný, tak docela dobrý počin za víc férový a udržitelný styl cestování. Mám poslední dobou pocit (až na ty absolutní počty), že se to přirozeně mění k lepšímu, pozoruji vyšší poptávku po autenticitě, více ohledů a respektu.

plakát

Sisu (2022) 

Sympatický finský válečný grindhouse, kde nevrlý nesmrtelný zlatokopec, elitní veterán a lovec lidí narazí na konvoj nácků hovad. Jako nadsazený béčkový krvák je to (zejména pak finále) řekněme mix Machete a Dead Snow, přičemž svý dělá pustá severská krajina, mystický ráz a podobenství o síle a neporazitelnosti národa. Proč tři hvězdy, protože v součtu nijak nevyniká a nebyla to až taková zábava.

plakát

Ambulance (2022) 

Bay se zase jednou urval. Velký nonstop akční cucátko s přehlídkou cool obrázků LA, sexy automatických zbraní & amerických aut, s kamerou jak na horský dráze a zbytečně přepálenou stopáží. Herecky baví, v čele nasrávací záporácký Gyllenhaal. Tak vypni mozek, ignoruj stupidity (hustá paramedička zjistí až po hodině, že má týpek dva zásahy místo jednoho, nikdo si nevšimne najednou svítivě zelený sanitky atd.) a užívej si tu zrychlenou show čistě na efekt. Byť trošku ubíjející, stejně nemůžu než 4*.

plakát

Na seznamu smrti (2022) (seriál) 

Vzhledem k tomu, že korektní názorová policie momentálně ovládá Hollywood a větší rozpočty, je fakt pohlazení na duši vidět něco tak toxicky chlapácký a sympaticky pravičácký. A nebyl jsem si jistý, ale krásně pohrdavý / pohoršený / moralistický kritiky typu "alpha male cry for help""unhinged right-wing fantasy" nebo "feels a bit like QAnon territory" mě nakonec přesvědčily to odkoukat, čehož nelituji (nic není horší než ztratit čas u seriálu). Pratt je překvapivě dobrý jako z poslední mise narušený Navy-SEAL veterán (nyní v podstatě terorista) co už nemá co víc ztratit a jde si tvrdě za pomstou, do té role přesvědčivě zmohutněl a má v malíku všechny cool taktický vojácký pohyby. Byť místy slabší a škoda odhalení úplně ve finále na lodi (zbytečný), tak v součtu filmařsky solidní, po stránce militantní akce uspokojivý, připomene věci jako Heat, First BloodCommando. Lekl jsem se sice hned v začátku, ale naštěstí to pak nekazí žádný otravný citace Bible a kecy o bohu :) 75%

plakát

Angel Face (1953) 

Ikonická J. Simmons jako roztomile narušená majetnická dcerka versus jako kdyby lehce ospalý chudák fuckboy-šofér Mitchum, legendárně temný finále a zručná režie - je to solidní drama / murder story, tak akorát na hraně tří čtyř hvězd.

plakát

The Covenant (2023) 

Zatímco stupidní Operation Fortune jsem nezvládnul dokoukat, tady to je Ritchie v super formě. Silný fokus jako v případě Wrath of Man, perfektní smysl pro exteriéry (španělský horský lokace) a taktický akční sekvence, přesvědčivý duo Salim / Gyllenhaal a hezky přímočarý příběh o tom, že chlapský dluh a něčí slovo pořád k*rva něco znamená. Jeden z top filmů na téma války v Afghánistánu (x) - co se stalo s kolaboranty po skončení US angažmá...

plakát

Záhada Silver Lake (2018) 

Velký mix odkazů, postav a indicií působí dost nahodilý, k tomu něco z hollywoodských reálií, starých noirů, urban legend, sektářských blbostí a roztomilý podivnosti Twin Peaks... ač to ve finále nedá příliš smysl a je splácaný, tak i přesto zajímavá atmosféra a líbivý snový feel, zvláštně mě to bavilo (slabost pro LA přijde vhod) a tři hvězdy nesedí.

plakát

Cesta do strachu (1943) 

Nijak zajímavý, velmi průměrný a bezvýznamný malý thriller o snaze Američana dostat se bezpečně z Turecka, kde vás divácky vytrhne leda tak srandovní zavalitý vrahoun a ten Welles, jehož herecký výkon působí jak opilecká parodie.