Epizody(10)

Unikátní seriál koncertních provedení všech alb oblíbené skupiny... V letech 2011 až 2012 uspořádala skupina Olympic sérii deseti koncertů, na kterých si připomněla klíčová alba ze své dlouholeté existence. Počátky se datují v roce 1968 prvním a hned velmi úspěšným albem Želva. Pak následují další – Pták Rosomák, Prázdniny na Zemi, Laboratoř ... až po 17. album Sopka. Kapela koncerty odehrála v tehdejší sestavě Petr Janda, Milan Broum, Jiří Valenta a Milan Peroutka a na několika koncertech se objevili i hosté Pavel Chrastina, Ladislav Klein, Jiří Korn a další. Vznikl tak unikátní projekt, který připomněl některé i méně hrané skladby, ale vždy zazněly i obecně známé hity z toho kterého období. (Česká televize)

Recenze uživatele subic k tomuto seriálu (8)

Olympic - procházka historií (2016)

Vizuálně a střihově ne příliš zdařilý záznam koncertů v Malostranské besedě, kdy hrál Olympic ještě v sestavě Petr Janda, Milan Broum, Milan Peroutka a Jiří Valenta, podle mě asi nejlepší sestava. Akorát nevím ze kdy, určitě ne 2016, protože Milan Peroutka bohužel zemřel už 2013. Nutno říct, já bych tam rád viděl i další songy, co už se nehrají, ale i tak výběr byl celkem slušný. Moje nej období jsou samozřejmě 86-87 a 88-90. ()

Rok 1968 (2016) (E01)

Na rozjezd procházky historií songy jako: Snad jsem to zavinil já, Dej mi víc své lásky, Dej mi na klín oči unavený, Dědečkův duch (Já už víckrát nebudu pít) a Želva se hrajou dodnes a už jsou vlastně nesmrtelné. ()

Roky 1969 – 1971 (2016) (E02)

Songy z alba Pták Rosomák. Můj táta by to asi znal, ale já znám vlastně jenom toho Ptáka Rosomáka. ()

Roky 1971 – 1973 (2016) (E03)

Songy ze třetího alba Jedeme jedeme z roku 1971. Je to slabé album a zase znám z toho v podstatě jen 2 songy: Bon soir mademoiselle Paris a jako bonus z remasterované verze (2005) Kufr. Jo a ještě jsem si vzpomněl na Když jsem bejval tramp... ta vyšla na výběrovém albu Olympic 25 let. ()

Roky 1973 – 1978 (2016) (E04)

Tentokrát songy z alba Olympic 4. Můj táta by to znal asi víc, já znám jen Únos (i s Jirkou Kornem) a taky Slzy tvý mámy, víc ani ťuk. Opět tu jsou hosté, resp. dřívější členové, aniž by je někdo představil. Asi úplně nejslabší díl série a není divu, sedmdesátky nebyly pro Olympic zrovna OK. ()

Roky 1978 – 1980 (2016) (E05)

Tentokrát songy z 5. alba Marathón. Kupodivu a mně teda neznámo proč tu nezahráli nejznámější song Nech to být. A opět, můj táta by to znal asi víc, já znám jen Taky jsem se narodil bos, která vyšla na jubilejním albu k 25 let Olympicu, prostě ty sedmdesátky nebyly pro Olympic zrovna OK. ()

Roky 1980 – 1984 (2016) (E06)

Tentokrát výběr ze 3 alb, Prázdniny na Zemi (1980), Ulice (1981) a Laboratoř (1983). Osmdesátky byly pro Olympic poměrně plodným a taky úspěšným obdobím, sypali jeden hit za druhým. Tak tady bylo z čeho, ale výběr toho, co tu zahráli, tak podle mě nebyl z toho úplně nejlepšího. ()

Roky 1986 – 1987 (2016) (E07)

Je to tvá vina, Jako za mlada, to je nejvíc. Můj klid, Kanagom, dobrý, slušný. Škoda škoda, že v tom sestřihu není Jako tele na vrata, ale do 26 minut se prostě nevleze všechno. ()