Proof of the Devil

• angličtina The Exorcism Tapes (více)

Jesse Winters sa preslávil ako sériový vrah s prezývkou "The Butcher", ktorý bol za svoje činy odsúdený a popravený. Jeho matka Kate však verí, že jej syn ľudí zabíjal z dôvodu posadnutosti démonom. Synovu nevinu chce dokázať celému svetu a chce tak očistiť jeho meno. Rozhodne sa teda vykonať rituál a nechať sa posadnúť démonom, kvôli čomu pozve svojho doktora a tím filmárov. Tí si myslia, že Kate je mentálne chorá, ale čoskoro sa všetci presvedčia, že ju naozaj ovládol démon. (Marceloo)

Rihan odpad!

Nemám rád filmy kde se "mlátí prázdná sláma", ale skutek utek. Zvláště u tohoto žánru to vede do koše. ()

Marceloo

Jesse Winters sa preslávil ako sériový vrah s prezývkou The Butcher, ktorý bol za svoje činy odsúdený a popravený. Jeho matka Kate však verí, že jej syn ludí zabil kvôli tomu, že bol posadnutý démonom. Synovu nevinu chce dokázať celému svetu a chce tak očistiť jeho meno. Rozhodne sa teda vykonať rituál a nechať sa posadnúť démonom, kvôli čomu pozve svojho doktora a tím filmárov. Tí si myslia, že Kate je mentálne chorá, ale všetci sa presvedčia, že ju naozaj ovládol démon. - Po minuloročnom parádnom horore The Possession of Michael King s takmer totožnou tématikou a námetom nemá podla mňa tento horor žiadnu šancu na to, aby sa presadil. Chabé a slabé herecké výkony musia udrieť do očí každému divákovi. Napriek tomu, že tvorcovia vynaložili viditelnú snahu, sa im nepodarilo vytvoriť nič očarujúce. Napriek tomu sa tu pre mňa niekolko zaujímavých scén našlo a nepovažujem tak tento horor za úplnú katastrofu. Potešilo ma aj spomenuté Paranormal Activity na konci. Tvorcovia mohli dať vo filme priestor tej reportérke na konci a dievčaťu, s ktorým robila prvý rozhovor. To by sa bolo na čo pozerať. ()