Príbehy písané životom

všechny plakáty
Slovensko, 2011, 323 min

Prinášame vám novinku z vlastnej produkcie – sériu dokumentárnych filmov. V skutočných príbehoch 1. série spoznáte silu obetavej lásky, s napätím budete prežívať boj o záchranu života mladej ženy a spolu sa vydáme na ďalekú cestu do Afganistanu. Túžime po tom, aby vám tieto príbehy priniesli nádej a aby ste aj vy spoznali Božiu pomoc vo vašich životných skúškach.

Po prvej úspešnej sérii dokumentárnych filmov z vlastnej produkcie prichádzajú vo voľnom pokračovaní ďalšie inšpiratívne príbehy ľudí žijúcich okolo nás.
V prvom z nich spolu navštívime niekoľko rómskych osád na východe Slovenska. Odpovede na otázky, ktoré v nás realita spolunažívania dvoch etník vyvoláva, nie sú ani krátke ani jednoduché. Odloženie predsudkov však môže naštartovať proces vzájomného porozumenia a zblíženia dvoch svetov s odlišnou kultúrou a rozdielnymi životnými hodnotami.
Druhý príbeh nás zavedie do exotického Bangladéša. Neuvidíte však vyretušované ponukové katalógy cestovných kancelárii, ale realitu slumov. Biedu, utrpenie a beznádej ich obyvateľov pomáha svojou obetavou prácou meniť misionár, ktorému v hrudi bije srdce pre Bangladéš.
Väčšina ľudí sa pri otázke, koľko šancí by mal v živote dostať človek, ktorého nesprávne rozhodnutia dovedú do väzenia, zhodne na populárnom slogane: „Trikrát a dosť". Pavlov životný príbeh však ukazuje, že ani po sedemnástich záznamoch v registri trestov nie je neskoro vystúpiť zo zabehnutých koľají a už nikdy sa za mreže a ostnatý drôt nevrátiť.

Po prvej a druhej úspešnej sérii dokumentárnych filmov z vlastnej produkcie vám prinášame ďalšie inšpiratívne príbehy ľudí.
Už názov prvého príbehu BanglaKids zaváňa exotikou. Môžete si pozrieť príbeh malého bangladéšskeho chlapčeka, ktorý dostal prezývku Lazár. Podobne ako svoj menovec bol totiž zázračne vzkriesený. Dokument prináša aj základné informácie o projekte ADRA na adopciu chudobných bangladéšskych detí.
Neobyčajný dar Radi dostávate darčeky? Mnohokrát dávame ale aj dostávame darčeky, ktoré sú prejavom lásky. Niekedy však napriek dobrému úmyslu darcu odpočívajú vo vitríne. V tomto príbehu však dar bol mimoriadne, ba priam životne dôležitý. Neodpočíva pekne vo vitríne, ale všade chodí s obdarovaným. Viac vám už neprezradím...
Väčšina ľudí dnešnej populácie si myslí, že hlavnou potrebou bezdomovcov sú peniaze a strecha nad hlavou. Predstavený a štatutár Inštitútu Krista Veľkňaza, Marián Kuffa, však definuje ich základnú potrebu inak: „Bezdomovec je človek chorý na lásku. Nevie ju ani prijať a ani dávať."
Určite budete s napätím sledovať životné príbehy niektorých „bývalých" bezdomovcov.

Jednotlivé časti:
I./1. Keď láska víťazí
I./2. Deväť dni v kóme
I./3. Slovenské domy pre Afganistan
II./1. Del Odel lačho džives! (Nech vám dá Boh dobrý deň!)
II./2. Srdce pre Bangladéš
II./3. Spoveď z valdickej väznice
III./1. BanglaKids – únik z chudoby
III./2. Neobyčajný dar
III./3. Bol som bezdomovcom (oficiální text distributora)