Nevinné obete mocenských bojov 2

(amatérský film)
všechny plakáty
Slovensko, 2014, 71 min

Dokumentárny film o humanitárnej pomoci utečencom z vojnovej oblasti na Ukrajine, prevažne z oblasti Novoruska, ktorým ju už po druhýkrát poskytli dobrovoľníci zo Slovenska. Tentokrát sa dokument venuje prevažne názorom miestnych ľudí, ktorí boli nútení opustiť svoje domovy a s blížiacou sa zimou im pribúdajú starosti a problémy. (Marek1991)

Marek1991

Som rád, že pri druhej humanitárnej pomoci sa zorganizovalo viac ľudí, veci sa už robili profesionálnejšie, aj keď niekedy nie moc správne, no mrzí ma už ich určitá strata komunikácie so mnou a tým pádom sa neviem vyjadriť k rôznym klebetám okolo Veroniky a tých, čo tam bojovali. Tiež dokument ako taký je slabší tentokrát, lebo sa skladal z výpovedí ľudí, ktoré boli aj pre mňa niekedy priam neuveriteľné, ale zas ani ja som tam nebol. Autentickosť a ľudskosť sú plusom, technická stránka je o dosť lepšia, no obsah, úseky kde niektoré boli až zbytočne dlhé, kde sa informácie opäť nejak nekonfrontovali, kde nebola nejaká investigatíva a kde viac sa človek môže akoby dozvedieť, keď si vypočuje relácie z archívu Slobodného vysielača, kde hovorila niekoľkokrát, tak to nie je úplne super. Ale vraj sa ešte niečo chystá, tak uvidíme. ()