Koncert ze Staroměstského náměstí

(koncert)
všechny plakáty
Hudební / Dokumentární
Česko, 2002, 56 min

Serge Baudo, nositel ceny Gratias agit za šíření dobrého jména České republiky v zahraničí, diriguje Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK v dílech A. Dvořáka, G. Bizeta, B. Smetany, E. Chabriera a J. Suka. Symfonický orchestr hlavního města Prahy přišel před 12 lety s dobrým nápadem – zahájit novou sezonu netradičním koncertem, který by byl přístupný široké veřejnosti. Společně se svým tehdejším šéfdirigentem Sergem Baudem si vybrali Staroměstské náměstí v Praze jako tradiční místo, kde se lidé setkávají a které také pro svoji krásu vyhledává velké množství turistů. S tímto záměrem byla ovšem také spojena volba repertoáru lehčího zaměření. Na koncertě, který se konal dne 4. září 2002 pod širým nebem, zazněly drobnější skladby Antonína Dvořáka (Karneval), George Bizeta (výběr z Carmen), Bedřicha Smetany (tři tance z Prodané nevěsty), Emmanuela Chabriera (rapsodie Espaňa) a Josefa Suka (Hra na labutě a pávy).
Serge Baudo a orchestr FOK, to je dlouholetá love story, která trvá od prvního setkání v roce 1959. Tento vztah byl vyplněn neuvěřitelným množstvím společných koncertů, tedy čistého času několika týdny šarmantní francouzské hudby. Ministr zahraničních věcí České republiky Lubomír Zaorálek udělil letos tomuto umělci v Černínském paláci cenu Gratias agit za šíření dobrého jména České republiky v zahraničí. Sedmaosmdesátiletého dirigenta jsme opět přivítali na dirigentském stupínku v Obecním domě 8. a 9. října 2014, kde se Serge Baudo rozloučil se svou mezinárodní kariérou. (Česká televize)