Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Dokumentární
  • Drama
  • Hudební
  • Komedie
  • Animovaný

Recenze (3 545)

plakát

Ismail Kadare (2021) (TV film) 

V titulcích filmu uvedeno: rok výroby 2020.

plakát

Legenda jménem T-34 (2018) 

Kdyby jen ti Rusové uměli nebrat sami sebe tak vážně... A pokud jde speciálně o Velkou vlasteneckou válku, nejde jim to už vůbec. Všechny ty stěží uvěřitelné situace by vyzněly úplně jinak, kdyby se celý příběh odehrál v komediálním žánru ve stylu francouzské trilogie o sedmé rotě. Přitom náznak v podobě jedné scény by tu byl: uprchlá vězenkyně-překladatelka čeká na autobusové zastávce kdesi v polích spolu s několika německými civilistkami, přičemž jen ona ví, že místo autobusu přijede tank, což se opravdu stane... atd.

plakát

Offenbachovské šílenství (2018) (divadelní záznam) 

Není to ani tak moc divadlo, jako spíš koncert s divadelními prvky. -------- V titulcích pořadu uvedeno: originální název La Folie Offenbach; režie Julien Faustino; pódiová režie Nadine Duffaut.

plakát

Trosečník (2019) 

V titulcích filmu uvedeno: název The Castaway / Trosečník.

plakát

Mach a Šebestová k tabuli! (1985) 

Trochu jim hapruje podoba Horáčka st., který se ze seriózního téměř bezvlasého prodavače zmrzliny jakoby mávnutím kouzelného proutku promění v popíjejícího nemakačenka s bujným vrabčím hnízdem na hlavě... ale jinak dobré.

plakát

Zeď (2012) 

V titulcích filmu uvedeno: rok výroby 2011.

plakát

Backstage: Rigoletto (2021) (TV film) 

Na rozdíl od ostatních dílů cyklu, které se zaměřují na tvůrčí proces vzniku konkrétní divadelní inscenace, jde v tomto případě o podivný hybrid, který jako by se nemohl rozhodnout, jestli bude o opeře Rigoletto v Národním divadle, anebo medailonem její režisérky. Vypadá to, jako kdyby měli tvůrci málo natočeného materiálu ze zkoušek, a tak se to snažili vyřešit touhle „znouzectností“. Ani řemeslně se to moc nepovedlo: paní režisérka nemá zrovna moc průrazný hlas a při velmi špatném mixu zvuku (hlavně v úvodu filmu) jsou její slova utopená v muzice, která by přitom měla plnit funkci zvukového druhého plánu.

Reklama

Reklama