Tajemství papoušků

(TV film)
  • USA Parrot Confidential

Díky své exotické kráse a nevšední učenlivosti v oblasti cizích jazyků patří papoušci k nejoblíbenějším domácím miláčkům. Ovšem na rozdíl od psů nebo koček není papoušek domestikovaný živočich, a tak se dodnes lépe cítí v pralese než v našem obýváku. Tento film nás seznámí nejen s každodenním životem papoušků ve volné přírodě, ale i s jejich osudem v zajetí, přičemž se ukáže, že ptáci s pestrobarevným peřím to skoro nikde nemají lehké. (TV Spektrum)

Skytavka

Zejména pro lidi, kteří si chtějí pořídit papouška. Za prve, minimálně v páru, za 2. co největší klec, ideálně jen na krmení a na přespání, jinak volně po bytě. Za třetí musíte mít na papouška čas, je to vysoce společenské zvíře! Za 4., za 5.... Prostě to není žádná sranda. Já sama jsem si pořídila jednu andulku. Dopadlo to tak, že dnes máme 4 ptáky a jelikož se dva, co byli do páru nesnesou, máme je v malém bytě ve 3 klecích. Ten třetí totiž začal čtvrtému trhat peří, protože je závislý na mně.... Je to jako s dětmi! Nejen radost, ale taky velká starost!! A můžu s klidem říct, že bych si velkého papouška netroufla pořídit a snad si to rozmyslí i víc lidí. Není to prostě žádná legrace. A hlavně třetina vyhynutá a odložení papoušci umírají, protože se o ně lidé nedokázali postarat! Pro všechny papouškáře- zamyslete se. ()