Shadows on the Wall

Režie:

Ben Carland

Scénář:

Ben Carland

Mladý vedec sa pokúša zostrojiť prístroj, pomocou ktorého by sa dostal až na koniec vesmíru. Má problémy s matematikou, a tak požiada o pomoc v tejto oblasti svoju doučovateľku. Keď mu chýbajú peniaze na vybavenie, poprosí o pomoc svojho bratranca, a tak vznikne trojčlenný tím s vysokými ambíciami. Po niekoľkých neúspešných pokusoch začne prístroj fungovať a oni sa dostanú do vzdialenosti niekoľko miliárd svetelných rokov. Prístroj sa však preťaží a prestane fungovať. Po niekoľkých dňoch začne prijímať správy zo vzdialenosti, do akej žiadny prístroj na našej planéte nedosiahne. Tímu vedcov sa podarilo kontaktovať mimozemskú civilizáciu, ktorá sa teraz chystá pristáť na našej planéte, a nemá žiadne dobré úmysly. Okrem toho sa o ich experimente dozvie aj vláda, ktorá chce od vedcov získať všetky informácie, a donútiť ich, aby o svojom zážitku nikdy neprehovorili na verejnosti. (Marceloo)

Marceloo

Mladý vedec sa pokúša zostrojiť prístroj, pomocou ktorého by sa dostal až na koniec vesmíru. Má problémy s matematikou, a tak požiada o pomoc v tejto oblasti svoju doučovatelku. Keď mu chýbajú peniaze na vybavenie, poprosí o pomoc svojho bratranca, a tak vznikne trojčlenný tím s vysokými ambíciami. Po niekolkých neúspešných pokusoch začne prístroj fungovať, a oni sa dostanú do vzdialenosti niekolko miliárd svetelných rokov. Prístroj sa však preťaží a prestane fungovať. Po niekolkých dňoch však začne prijímať správy zo vzdialenosti, do akej žiadny prístroj na našej planéte nedosiahne. Tímu vedcov sa podarilo kontaktovať mimozemskú civilizáciu, ktorá sa teraz chystá pristáť na našej planéte a nemá žiadne dobré úmysly. Okrem toho sa o ich experimente dozvie aj vláda, ktorá chce od vedcov získať všetky informácie a donútiť ich, aby o svojom zážitku nikdy neprehovorili. - Vcelku dobré hodnotenie na konkurenčnom webe ma zaujalo, a tak som sa rozhodol pozrieť si to, aj keď som kvôli žánru SciFi radšej nič neočakával. Úvod je velmi natiahnutý, ale zaujali ma príjemné postavy, takže som im stále držal palce, aby sa im ich projekt vydaril. Neskôr som začal zisťovať, že natiahnutý nie je len úvod, ale v podstate celý tento horor. Nejaká tá akcia sa objaví až na úplnom konci, a tá taktiež nestojí za vela, pretože tvorcovia sa rozhodli, že divákom neukážu, ako extraterrestrial naozaj vyzerá, čo je dosť velká škoda, pretože tie tiene na stenách, podla ktorých nesie tento horor aj názov, vyzerali vcelku dobre a ja milujem horory o UFO, ale len vtedy, ak sa tu tí extraterrestriali aj objavia, nie že ich tvorcovia v celom filme ani neukážu. Námet bol zaujímavý, pretože spojenie UFO a techniky je fascinujúce, ale ako som už popísal, bol bez poriadnej akcie. K vizuálnej stránke nemám žiadne výhrady a som rád, že aj tých zopár efektov, ktoré sa v tomto horore objavili, nevyzeralo úplne amatérsky. Keby sa tvorcovia sústredili viac na hororovú časť, mohlo to dopadnúť aspoň priemerne. Takto je to nanešťastie len premrhaný potenciál na zaujímavý UFO horor. ()