Giovanni – první klučičí akvabela

(festivalový název)
  • Nizozemsko Giovanni en het waterballet (více)

Desetiletý Giovanni má neobvyklý sen. Chce být prvním chlapcem, který se zúčastní mistrovství v synchronizovaném plavání. Při pohledu na bezchybné výkony zkušených akvabel je mu jasné, že bez tvrdého tréninku to nepůjde. Do závěrečné zkoušky mu zbývají jen čtyři týdny, a tak se cvičení věnuje v každé volné chvíli. I když se mu spolužáci kvůli jeho zálibě v holčičím sportu posmívají, ani na chvilku neuvažuje o tom, že by se svého snu vzdal. Velkou oporu pro něj představuje jeho nejlepší kamarádka Kim, která na rozdíl od spolužáků věří, že to Giovanni dokáže. (Jeden svět)

Marze

Pro děti 8 - 14 let. Holandsko je pro mě přírodně nejhnusnější země Evropy s neuvěřitelnou hustotou obyvatelstva. Jejich národní ekologické stopa je jen 0,5, což znamená že ekologické služby přírody musí paraziticky dovážet z jiných zemí. V dokumentu se chlapec připravuje na zkoušku být akvabelou a má malou love story. ()

greetchen

Příjemně zpracovaný dokument o jednom velkém dětském snu, kterému přidává na kvalitě i atmosféře naivně dětský pohled hlavních hrdinů. ()