Odstíny duše klokaní

Celý film

Úsměvný zelenobílý dokument o rozličných podobách osudového vztahu k milence Bohemce vznikal v průběhu pěti let a jeho hlavní kostru tvoří portréty jedné fanynky a tří fanoušků. Nechybí ani záběry ze života klokanů v pražské ZOO a samostatná retro kapitola vycházející z černobílých i ručně kolorovaných fotografií či vtipných koláží z bohemácké kroniky z první poloviny 80.let. Dva krátké komentáře ve filmu namluvil herec Ivan Trojan, autorem zajímavých postřehů o fenoménu fanouškovství je sociolog Jiří Bystřický. Slavnostní křest dokumentu proběhl 6.4. 2008 v Ďolíčku před utkáním Bohemians 1905 - Kladno. Kmotrem se stal Antonín Panenka. (oficiální text distributora)

Celý film

Marze

Hezká sonda do duše fanoušků. Nevěděl jsem, že v roce 1927 byl klub na soustředění v Austrálii a odtud klokan. Není pravda, že fanoušek ocení krásný gól, který dostane jeho tým. Krásné góly ať dostane někdo jiný. Mýtus také je, že při šestém gólů nemá fanoušek radost. Naopak skladuje "deset, deset". Aktualne jsou Bohemians v zaveru ligy na ctvrtem miste a v semifinale ceskeho poharu prohrali nestastne na Slavii az v prodlouzeni. ()