The Wolfpack

• Slovensko Vlčia svorka (festivalový název)

Bratia Angulovci trávia svoj spoločný život v totálnej izolácii od zvyšku spoločnosti v byte na manhattanskej Lower East Side a o živote tam vonku sa učia len prostredníctvom filmov, ktoré pozerajú. Bratia, ktorých zvláštne spoločenstvo pripomína vlčiu svorku, strávili detstvo napodobňovaním svojich obľúbených filmov, pričom používali podomácky vypiplané rekvizity a kostýmy. Žijúc zo sociálnych dávok a celkom bez priateľov, bratia rozvíjajú svoju zvedavosť, tvorivosť a predstavivosť pomocou filmov, ktoré im umožňujú uniknúť pred pocitom izolácie a osamelosti. Všetko sa náhle zmení, keď jeden z bratov odrazu utečie a dynamika domácnosti naberie nový smer. Členovia svorky teraz musia prísť na to, ako sa včleniť do spoločnosti bez toho, aby svoje bratstvo museli rozpustiť. (IFF Bratislava)

Essential

Áno, je to smutné, že niekto musel takto vyrastať... ale nemôžem si pomôcť, nijak extra ľúto mi tých zubatých dlhovlasých panicov nebolo, nakoľko milióny detí na svete prežijú neporovnateľne horšie detstvo, ako len nemôcť vychádzať z domu, kde im takmer nič nechýba. Dokument je "len" dobrý, dych nevyrazí. 65% ()