Noc v Tokoriki

(festivalový název)
  • Rumunsko O noapte in Tokoriki (více)
Krátkometrážní
Rumunsko, 2016, 18 min

V klubu Tokoriki se toho dnes stane hodně. Geanina tam slaví osmnácté narozeniny a zdá se, že neony svítí jen pro ni a jejího přítele. DJ pouští ty největší hity, těla se vlní v rytmu diska, zábava by se dala krájet a popřát přijíždí i Alin, vyzbrojený kromě dárků i pořádnou dávkou gelu na vlasy a skupinou kamarádů. Nic zatím nenasvědčuje tomu, že na dívku čeká překvapení, na které nikdy nezapomene. Černohumorná groteska nepotřebuje dialogy, vystačí si s texty diskohitů, které nám řeknou vše, co o malé milostné tragédii v Tokoriki potřebujeme vědět. (MFF Karlovy Vary)

anetd1

Až překvapivě vtipná záležitost, která skvěle baví již od úvodní scény a ve finále chytře, ale jednoduše předává divákovi své poselství zaměřené na poměrně aktuální záležitosti společnosti. Prostředí až parodicky extrémního východně vesnického prostředí doplněné devadesátkovými disco hity a v hlavní roli dva sliční rumunští mládenci v souboji o oslavenkyni večera, která si v této pozornosti vyloženě libuje. Kdo nakonec utře nos? Zápletka, pro kterou stojí za to žít. ()