Mozek jako pachatel

všechny plakáty
Kanada, 2016, 52 min

Režie:

Ryszard Hunka

Jak moc jsme schopni ovládat své chování, rozhodování a činy. Máme nad sebou skutečně takovou moc, jak si myslíme, nebo je vše předem rozhodnuto bez našeho vědomí? Přední světový neurovědec a zakladatel oboru neurovědy v projektu Law Initiative zve diváky na úžasnou výpravu do nového, dosud neprobádaného světa – mozku zločince. (TV Prima)

FeriusParfax

Dokumentem vás provází už známá, nutno podotknout, že dost nesympatická, tvář. Vědci ukazují, jak moc jsme vlastně odevzdaní mozku a jak úžasný a samostatný nástroj to vlastně je. A že o něm víme stále velké nic. Dokument pokládá spoustu správných otázek, na které ale není zatím odpověď. Dost to připomínalo dokument Cesta do hlubin mozku, který byl ale komplexnější a informativně hodnotnější. Hodně se tu řeší otázka duševních/psychických/neurologických poruch na vliv lidského jednání, a jak se (ne)můžeme sami ovládat. Moc se mi líbila osa porozumění na konci. V podstatě dokument ukazoval to, co už vím – že víme úplné hovno a jsme jen loutky. Bylo to ale opět zajímavě podané. Moc bych si přála jít na tomograf a vidět, co se mi v mozku odehrává. ()