Karel Kryl - Marat ve vaně

Krátkometrážní / Hudební
Československo, 1968, 3 min

Karel Kryl

Jara.Cimrman.jr

"Kennedy ve voze proklíná raracha, pohřebním na voze uvidíš Palacha." Poslední veršík z Marata sice v klipu chybí, ale já cítím povinnost radovat se z toho, že se cosi z tehdejšího Karla Kryla podařilo zachovat, i když zmatek v očích publika dává jasně najevo, že Krylovo básnictví ještě nepobrali. Ale jeho slova pořád platí, takže dívej se, člověče. I já se dívám a snažím se dělat svět kolem sebe lepším, ale svatému Karlovi se nikdo nevyrovná. Zejména ne ti zmetci, kteří se po jeho zádech sametově vyšplhali k moci a pak se ho pokusili svrhnout do propadliště dějin. ()

pursulus

Karel Kryl.¬         Videoklip s jednoduchým aranžmá, jak jen si lze mysliti; a přece jak účinné působivosti! Záběry na zpěváka z různých pohledů a jeho kytarové prstoklady; pohledy do obecenstva a na něj, s některými tvářemi rozpačitými, některými lehkovážnými, jinými snažícími se porozumět a jednou dokonce, která rozumí — dokonalý kontaktní repertoár mezi přednašečem a jeho publikem. Nic míň, nic nad to. K dokonalosti to stačí. ()