UFC Fight Night: Lewis vs. Hunt

(pořad)
  • USA UFC Fight Night 110 (neoficiální název)
všechny plakáty
Sportovní
USA / Nový Zéland, 2017

malylada

Tak nemůžu si pomoci, ale letos jedna z nejslabších karet Fight Nights. Nudnou Prelims kartu zachránila docela povedená hlavní karta, která byla plná finišů. Za mě určitě zklamání z Lewise, který s tak našláplou sérii nevypadal na borce, který to zkusí s útokem na titul. Snad nikdy jsem neviděl Lewise tak pasivního. Z počátku taktika z ústupu fungovala a od jeho prvního zápasu jde vidět neskutečný pokrok, práce na nohou, vyspělost a práce na zemi, byť v tomto zápase nemusel obranu řešit. Nicméně bylo jasné, že bude ztrácet šťávu a čekal jsem agresivní boj, vzhledem už k sestupné formě Hunta. Přitom to vyloženě vybízelo a Lewisová síla ve výměnách je neskutečná, mohl důrazněji chodit po takedownu a místo toho taková nechuť odevzdat všechno. Nakonec to zabalí jako Cirkunov minule. Opravdu nechápu. Brunson výborně první trefenou už nepřipustil překvapení a vrací se do sedla, což je pro vývoj divize dobře, než tatík Kelly. Trošku zamrzí prohra Pearsona, který má krásnou techniku a je radost ho sledovat. Nyní ho dostal lucky punch a nejspíš se po čtyřech prohrách rozloučí s UFC, což je velká škoda. Největší překvapení večera lehké utažení Elliota, který vyhořel s takovým nýmandem. Předvede krásné výkony s opravdovou špičkou a pak ho nachytá Nguyen na zemi. K tomu nemám slov. Nejlepší výkon večera za mě Cetulaba, o kterém už dlouhodbě tvrdím, že promluví do LHW TOP 10. Neskutečný talent, skills a otázka času, kdy se prosadí nad velkými jmény. ()

bobstock

Prelims jsem neviděl, ale hlavní karta slušně odsejpala. Hirota neskutečnej držák i přes jasně větší agresi Volkanova to Hirota nevzdal. Výbuch Elliota. Paráda Cutelaba. Luxus zakončenej Pearson. Hooker se mi okamžitě zalíbil chytrým postojem nenechal se vyprovokovat zběsilým výrazem soupeře. Pro Brunsona by porážka se starším soupeřem byla určitě ostuda a hlavní zápas měl neskutečnej náboj. Několikrát opakovaná hláška spolukomentátora, že vše může skončit teď hned byla na místě. Lewisovo se vzdání nebylo moc srdce bojovníka, ale po pravdě nevim jaký to je utáhnout takový tělo proti Huntovi tak sklapnu. :) Velmi hezkej fajtnajt. ()