UFC 213: Romero vs. Whittaker

(pořad)
  • USA UFC 213 (neoficiální název)
všechny plakáty
Sportovní
USA, 2017

Účinkují:

Dana White

Show se uskutečnila 8. červenec 2017 v T-Mobile Arena (Paradise, Nevada). Na hlavní kartě se sešlo pět zápasů.
1) Douglas Silva de Andrade vs. Rob Font
2) Anthony Pettis vs. Jim Miller
3) Curtis Blaydes vs. Daniel Omielańczuk
4) Alistair Overeem vs. Fabrício Werdum
5) Yoel Romero vs. Robert Whittaker (Interim UFC Middleweight Championship) (TheSpearCZ)

Psychor

Jakožto zdejší hororový expert sice nemám volného času nazbyt, avšak zápasy kyrgyzské bojovnice Valentiny Shevchenko se mi vždy podaří vměstnat do krajně náročného denního programu. Jaké bylo mé zklamání, když jsem se hned v úvodu přenosu dozvěděl, že se její soupeřce Amandě Nunes strachy rozklepala kolena a zápas se tak neuskuteční. V tu chvíli jsem ještě netušil, že tento hrůzný večer nebude mít konce. Prostá šachová partie by bezpochyby nabídla více vzrušení než tato dokonalá oslava bezkontaktního boje, kterou bych bez vydatného přísunu kofeinu rozhodně nepřečkal v bdělém stavu. Celé fiasko s názvem UFC 213 dokonal předposlední zápas Werdum - Overeem, kde rozhodčí zcela nepochopitelně vyhlásili za vítěze poloknokautovaného Overeema. Halou se začalo ozývat znechucené bučení a má svatá trpělivost taktéž dosáhla vrcholu. Závěrečný duel už jsem si nechal s radostí ujít. ()

malylada

Po zrušeném zápasu byl pro mě nejočekávanější duel mezi těžkými vahami, ale bohužel se vše neslo v duchu jejich předchozího zápasu. Werdumovi se podařilo perfektně prokaučovat zápas, ale nedá se nic rozhodčím asi vytknout. Kolo na 10:8 nebylo, neboť dominance přišla 2 minuty ke konci. Werdum je prostě idiot, že udělal takedown a neujebal Alistaira. REEM je můj nejoblíbenější fighter, srdcovka, ale asi si bude muset střihnout ještě zápas, neboť velká pachuť vítězství převládá u všech a sám po zápase nevyzýval Stipeho. Nikdo se nemůže divit, že jede svůj gameplan, jak jede po tom, jak má bradu opotřebenou. Porad platí to, že ho sundat může kdokoli, ale to platí i naopak. Kdo naposledy takhle vypnul Stipeho? Stejně jako Werdum zvolil špatné řešení a ztratil vítězství. Koho mu dát než Stipeho? Proč by mel jít s Lewisem, který je rankingem někde na pomezí 10 a vlastně pro něj nedává smysl zápasit s borci, kteří nejsou v TOP 5. Jediná moznost Cain, ale ten se má vracet až v listopadu, Ngannou jde zase s JDS a Miocic by zbytečně stál. Jiný vyzyvatel není v divizi a pro Reema soupeř z TOP 10 také ne. Jinak otřesný výkon Browna, který po třech minutách tahal vodu z plic se starým veteránem. Pohyb tragédie, kopy a jeho silné stránky naprosto vymizely do podprůměru. Opravdu by to měl zabalit nebo dělat ostudu jinde, nýmand, jenž mi posral tikety. Neskutečně enormní pokles výkonosti a sám DW prohlásil, že by to mel Brown už zabalit. Naprostá hrůza. Whittaker je frajer a trošku obava z toho, že Romero dojede na fýzu, se potvrdila. Byt to na tři kola, je jasný winner a věřil jsem, že by pak Bispinga na pět kol přejel. Nicméně Whittaker sympaťák a Bisping je opravdový krypl, když se v kleci snaží hypovat nehypovatelné. Whittaker mu strašně naloží a doufám, že po prohře dostane Romera, který jej ubije za to trhani kubánské vlajky před Romerem o pauze mezi koly. Na konferenci byl z toho Romero hodně rozčarovaný a jestli k tomu zapasu dojde, měl by se Bisping hodně bát. Dle mého velká taktická chyba, ze Romero třetí kolo odchodil a šetřil sily na zbytek zápasu. Měl se vydat ze všeho do tří kol, netaktizovat a raději zbytek zápasu nějak ustát. Naopak klobouk dolu za tu obranu Whittakera a jeho výkonem. Santos, Font parádní výkony a konečně se chytl Pettis. Pořád bych to tolik nepřeceňoval, neboť Miller příliš neprověřil jeho nejslabší stránku takedown defence a relativně jel gameplan na ruku Pettisovi. Cekově dobrý turnaj a škoda, že hlavni zápas odpadl. Je otázka, co Amandě bylo, neboť doktor start v zápase povolil, ale Amanda přesto odmítla nastoupit. Joana ukázala, že je neskutečná frajerka a zaslouží opravdový respekt, když byla ochotná osm hodin před zápasem nastoupit o dvě váhy výš bez kampu a riskovat tak neporazitelnost. ()