Genesis: Paradise Lost

Režie:

Ralph Strean

Ray Comfort

Profík

Film dělá dvě věci, jednak ilustruje začátek Bible - Genesis a dělá to poměrně solidně a druhak to prokládá víceméně s tím souvisejícím komentářem různých lidí, kteří ten pohled obhajují ( jsou označeni jako vědci, což je nutno brát s patřičnou rezervou). Kdyby se soustředili pouze na ilustraci a trochu ji vylepšili a rozšířili, byl bych mnohem spokojenější a podle výsledku bych neváhal nějaké hvězdy přidat. Podle stránky tohoto filmu na zdejší databázi to vypadá, že to asi ani nikdo u nás neviděl. Není divu, věřících je u nás pořád sice ještě dost, ale kreacionistů asi pomálu, ani poměrně hardcore věřící jako svědci Jehovovi nevěří, že svět je starý 6 tisíc let starý. Kdyby si dal někdo práci a sestříhal z toho jen tu ilustraci bez těch nevědeckých proslovů, mohl by z toho být skoro fajn kraťas, za který dávám tu jednu hvězdu. A cirka 25%. ()

hygienik

Pekný, radikálne protestantský dokument, ktorý berie Bibliu doslovne. Obhajuje stvorenie sveta tak, ako je opísané v knihe Genesis. Spochybňuje evolučnú teóriu, preferuje kreacionizmus a podopiera to teologicko-biblickými a vraj aj vedeckými (neviem posúdiť) argumentmi. Dnes 99% kresťanov verí v syntézu oboch téz (Vesmír bol stvorený Bohom a následne sa vyvíjal evolúciou.) a je to aj oficiálny postoj veľkých kresťanských cirkví. Napriek tomu si myslím, že dokument môže zaujať veriaceho, ale neveriaceho diváka určite nie. ()