Gentlemanova příručka v boji s nožem

(amatérský film)
všechny plakáty
Celý film

Krátký příběh vypráví o muži, který za svůj život prožil více tísnivých vzpomínek než těch hezkých a proto se je snaží v nejkrutějších chvílích vytěsnit něčím, co je pro něho příjemné, postupem času ale zapomene, co je realita a co skutečnost. (oficiální text distributora)

Celý film

Allica

Po přečtení obsahu mi bylo jasné, proč se neorientuji, která dějová rovina je současnost, která minulost, nebo která jenom představa. Přesto do teď nevím, ve které době se to odehrávalo. Některé rekvizity mě vnáší do doby druhé světové války, jiné rekvizity jsou zcela dnešní, takže současnost. Kostýmy se mezi sebou taky pořádně mísí. Barevně je obraz sice upraven, ale také mi nenapoví, o jakou přibližně dobu se jedná. Je zde velké množství otázek, které nejsou autorem zodpovězeny a je to škoda. Mělo by to navíc. Potom si také říkám, co se děje, když i v tomto filmu je posledním záběrem fotografie se zesnulou dívkou, jejíchž smrt není objasněna a prakticky v celém filmu (ani v dalším díle - hudebním videoklipu) nedává znatelný smysl. ()

• Plážové scény se natáčely v -8°C, kdy byl z pláže odstraněn sníh. (Sergeii)
  • Snímek byl natočen na mobilní telefon Samsung Galaxy S3. (Sergeii)