A člověk stvořil robota (TV film)

Dokumentární

Česko, 2017, 64 min

Zora Cejnková

Zajímavý příběh zajímavé stavby, nicméně ty zákulisní šarvátky a všudypřítomná "lidskost" je pro mě zklamáním... Čekal jsem, že se na této půdě raduje z jakéhokoliv úspěchu. Doufejme, že v příběhu byla Zora Cejnková nad věcí a objektivní.(1.6.2018)

• Noneril

Dosti tendenční a zaujatý "dokument". Proč v něm nevystoupil nikdo mimo ČIIRK? Jde o glorifikaci jednoho konkrétního projektu, který byl prosazen značně nestandardním způsobem. Řada uvedených "faktů" jsou nepravdy, kupř. že ČVUT nedalo na ČIIRK ani korunu (bylo to více než 430 milionů korun - díky tomuto tzv. povedenému projektu nemá ČVUT prakticky žádné peníze na strukturálních fondech a má velký dluh). Je škoda, že autorka neměla ani elementární snahu si fakta ověřit. Projekt byl realizován za velkého nesouhlasu řady součástí, příp. fakult, kupř. FEL ČVUT kvůli němu nemohl podat vlastní projekt rekonstrukce halových laboratoří atp. Je tedy škoda, že dokument je takto manipulativní a zavádějící, přijde mi, že ČVUT nakonec hlavně poškozuje. Z mého pohledu důkaz, že dokumentární tvorbě nesmíme slepě věřit.(5.6.2018)