The Machine

všechny plakáty
Dokumentární / Krátkometrážní
Kanada, 2016, 4 min

whack

Lina Lind Christensen v tomto videu hovorí o tom, ako a prečo zachraňuje zvieratá z hospodárskych fariem a stará sa o ne na svojej azylovej farme. Je to veľmi inšpiratívna osoba. Chvalabohu neziskovky podobného rázu rastú aj na Slovensku a Česku a každý sa môže zapojiť. ()

pursulus

Nikdy není dost.¬         Nikdy není dost vyzdvihování počinů poukazujících na ztrátu přirozeného stavu věcí a ukazujících snahu o nápravu. Zasejíc semínko v myslích a duších, má tato politika nejnižší úrovně, politika nenásilná a zároveň bojovná protože plná vnitřní síly a vůle, nedozírný dosah a přesah do budoucnosti, která je nejistá a jeví se tím dál více chmurnější a beznadějnější, jak pokračuje vědeckotechnické spřažení, masivní fronta proti přírodě, lidskosti, Bohu.¬                 "Slepičí" snímek je zpracován patřičně dobře, s citem, se správným důrazem, aniž by se vtíral, aniž by snaha provokovat převážila nad vlastním obsahenm sdělení. Že jde o pouhé slepice? Představte si v těch klecích lidi, nebo vaše oblíbená zvířata — psy, koně či co já vím. Nakonec je jedno, kdo se v těch klecích nachází — jisté ale je, že ten, kdo se takto chová k životu, spadá do nepřirozenosti a zdánlivě neviditelné bolesti duše čím dál hlouběji. ()