Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Hudební

Recenze (1 340)

plakát

Pussy Riot - Panic Attack (2021) (hudební videoklip)

Pussy Riot sa asi snažia osloviť fanúšikov všetkých žánrov. Prešli si radikálnym punkom, hip-hopom, aj metalom. Tento song je už zas úplne iná sorta (electro pop), je to taká psychologická frustrácia, pôsobí trochu depresívne. Asi preto mi nevadí.

Save Ralph (2021)

Nikdy mi neboli príjemné humanoidne stvárnené tváre zvierat, ale tomuto filmu sa práve tá temná atmosféra hodí. Vo výslednom efekte celkom drsne sarkasticky poukazuje na šialenosť pokusov kozmetiky na zvieratách. Film je súčasťou celosvetovej kampane #SaveRalph zameranej na ukončenie testovania kozmetiky na zvieratách.

plakát

Mach a Šebestová - Páni tvorstva (1982) (epizoda)

Environmentálna výchova z roku 1982: „Člověk je sice pánem tvorstva, ale to ještě neznamená, že je moudrým pánem tvorstva. To bude tehdy, až bude chránit všechno živé, až se stane nejlepším kamarádem zvířat a celé přírody.“

Krtek a buldozer (1975)

Krtek mal ten buldozér v jame zakopať, aby deti vedeli, kam patria výkaly. Ale aj toto je fajn na rok 1975. Podobne motivovaný diel je o pár rokov starší, Krtek ve městě.

plakát

The Nightmare Goes On (2021)

Pod videami zobrazujúcimi testovanie na zvieratách sú častokrát komentáre typu, že sú to staré zábery a že také veci sa už dnes nedejú. Pozrite si preto záznamy, ktoré sa podarilo natočiť infiltrovanému aktivistovi z neziskovky Cruelty Free International v rokoch 2018 až 2020. Zamestnal sa v jednom madridskom výskumnom laboratóriu známej firmy Vivotecnia, kde natočil usvedčujúce zábery. Nočná mora pokračuje (The Nightmare Goes On).

Indigo (2021)

V krátkom dokumente Liberty vidíme Phoenixa ako zachraňuje dve kravy z bitúnku za pomoci ochranárskej skupiny LA Animal Save. Dokument Indigo je jeho pokračovaním. Phoenix sa v ňom vracia za "svojimi" kravami, ktoré žijú vo zvieracej azylovej farme. Hádajte, spoznajú ho? Phoenix potom povie pár slov o ekologickej a etickej stránke živočíšneho poľnohospodárstva. Inšpirácia pre všetkých jeho fanúšikov.

plakát

Jason Oliver, Michelle Swann - Be Kind Already! (2019) (hudební videoklip)

Tento akustický pop song naspievali aktivisti a aktivistky z medzinárodných skupín Anonymous for the Voiceless a Animal Save Movement. Čistý underground s jasným odkazom.

plakát

Simpsonovi - Psí život (2020) (epizoda)

(SPOILER!!!) V tomto diely sa ako v prvom dozvieme viac o psíkovi Spasiteľovi Simpsonovi, ktorého zasiahnu skľučujúce stavy, lebo si spomenie na svoju mladosť. Veľmi silný moment je ten, keď Simpsonovci navštívia množiteľa, u ktorého sa Spasiteľ narodil, a ten sa rozbehne na miesto, kde sa hrával s mamou... a nájde ju tam. Naozaj som čakal, že on bude jediný, kto ju vidí... Aspoň, že tomu množiteľovi všetci nafliaskali.

plakát

The Hidden Side of Animal Transport (2017)

Ide o rozšírenú, anglicky nadabovanú verziu epizódy Geheimsache Tiertransporte dokumentárneho seriálu 37 Grad. Manfred Karremann v ňom už po niekoľkýkrát touto formou upozorňuje na absolútne nevyhovujúce životné podmienky zvierat počas ich transportov medzi jednotlivými krajinami. Som rád, že takéto filmy sú vysielané vo verejnoprávnej televízii. Mohli by aj u nás.

plakát

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Čo urobíme, keď objavíme unikátny druh, o ktorom sme si mysleli, že je 2 milióny rokov po vyhynutí? Správne – rozstrieľame ho ťažkou vojenskou technikou! Takéto filmy by mali byť ilegálne.