Epizody(52)

Jezinka

Příběh osudové lásky plný intrik a lhaní. Dobře.  Jako plus beru, že jsem se dozvěděla, že existoval stát Xi (zanikl cca v 7. stol. před Kristem) a občas tam byly humorné scény.  Jinak je k tomu třeba přidat pár pohádkových prvků jako je řeka zapomnění a skoro nesmrtelný létající bojovník.  Moje sympatie se k jednotlivým postavám měnily podle vývoje děje, smutné je, že ke konci jsem si  myslela, že vyšinutý je už skoro každý. ()

Liverka

Takto dlouhé seriály obvykle nevyhledávám, bývá zvykem, že jsou natahované, v jejich polovině se zaseknu a sledování odložím, nicméně tento seriál jsem zhltla na prakticky jeden zátah. Skvělé obsazení, vyobrazený kolorit, děj předvídatelný, což v tomto případě nebylo na škodu, protože byl svižný až do konce, a v neposlední řadě samozřejmě skvělý soundtrack.  Něco takto kompaktního bez mezer a vypiplaného jsem neviděla snad od  Bu Bu Jing Xin. Seriál o národech, které mezi sebou válčí, zákulisních intrikách a bojích o moc u císařského dvora, páru, jehož vztah začne lží, přeroste ve zničení celého jednoho národa a neskončí ani po skoku do řeky Zapomnění. Nemohu jinak, než dát 5*, vskutku silný příběh. ()