Beijing Spring

všechny plakáty

muti

Unikátny dokument zachytávajúci pekelné časy modernej Číny pod komunistickým útlakom. Sledujeme osudy čínskych umelcov, ktorí dostali šancu nadýchnuť sa po smrti najkrvavejšieho masového vraha v dejinách ľudstva - Mao Zedonga. Falošný boh umiera a spoločnosť začína prekvitať. Zverstvá Maovej kultúrnej revolúcie a sfanatizovanych červených gárd začínajú byť len spomienkou a svitá nádej na lepšiu budúcnosť. V momentoch nádychu vzniká spoločenstvo The Stars, ktoré združuje umelcov disentu. Vzniká demokratická stena na štýl the Lennon Wall kde sa píšu záznamy krutosti Maovho krvavého besnenia. Ľudia majú možnosť čítať príbehy, ktorým snáď ani neveria. Kde sa vzala celá tá strašná zloba? Umelci čím ďalej tým jasnejšie a hlasnejšie ukazujú na stále vládnucu strany komunistickej strany Číny. Je snáď nový tajomník KSČ Deng Xiaoping demokrat alebo ďalší diktátor? Odpoveď na seba nedáva dlho čakať... V seriáli uvidíme mnoho legiend disentu, ktorým sa podarilo aj napriek nepriazni osudu emigrovať, aby mohli nielen rozpovedat pravdu o skutočnej histórii krajiny, ale aby sa aj mohli slobodne vyjadrovať na plátne. Odporúčal by som púšťať v tv, aby ľudia vedeli čo ponúka komunizmus a aká je skutočná tvár komunizmu, ktorý v Číne stále vládne peknou päsťou smrti. ()