Bomby nad Nevadou

(TV film)
  • USA A-Bombs Over Nevada
všechny plakáty

Zkoušky jaderných zbraní. Od války jich proběhlo bezpočet! Náš dokument diváky zavede do 27. ledna roku 1951, kdy letadlo shodilo bombu o hmotnosti 1000 liber s názvem Able na nevadskou oblast Frenchman Flat. Šlo o první kontinentální jaderný test na území USA. Prostřednictvím sdělení očitých svědků, dříve utajovaných dokumentů, fotografií a filmů budou mít diváci ucelený pohled na historii zbrojení v minulém století, která vyvrcholila v 90. letech jednáními o zákazu jaderných zkoušek. USA neprovedly žádný jaderný test od roku 1992, i tak ale podle jednoho výzkumu zemřelo na následky působení radioaktivního spadu v Nevadě předčasně až 690 tisíc amerických civilistů. (Kino Svět)

Slasher

50. léta a dnes těžce absurdní epizoda testování atomových zbraní přímo v nevadské poušti nedaleko Vegas (x), kde proběhlo nad 100 takových nadzemních explozí. Velmi krátký, ale zábavný a pěkný dokument. Mít tu možnost, sám jsem jeden z nadšených "atomových turistů" ♪♫ [seznam atomic age dokumentů u mě v Deníčku] ()