Vědci po celém světě hledají u zvířat a lidí kolem nich nejnovější viry. V USA a Indii se lékaři intenzivně starají o pacienty s chřipkou. (Netflix)

Marze

V Čínském Wuchanu za pomoci americké laboratoře vědci zkoumali koronavirus až se "náhodně" objevil na místním tržišti a způsobil světovou pandemii. Pobavil mě vědec, který v dokumentu řekl: "Při řádných opatřeních pro zmírnění rizika není možné , aby se z jakékoli epidemie vyvinulo víc než pouhá epidemie. Vše ale začíná u včasného a efektivního pozorování". No a vidíte, už sedím rok ve sklepě jak v koncentračním táboře při světové pandemii koronaviru. Třetí část tohoto třetího dílu začíná v jeskyni s netopýry , kde vědec říká "velká část děsivých virů souvisí s netopýry, koronaviry..." Problém je v tom jak je lidstvo stále nezřízeně množí (zatímco Evropa demograficky vymírá) , lidé žijí na kraji vykácených pralesů, kde konzumují divoká zvířata. Tento dokument se zabývá hlavně viry chřipky a nahlíží jako české detektivky do soukromí vědců. ()