Sanya i Vorobey

• Rusko Саня и Воробей (více)
všechny plakáty
Rusko, 2010, 61 min

Režie:

Andrej Grjazev

Marze

Postapokaliptické kulisy. Litoval jsem filmaře, že s těmito lidmi a v tomhle postindustriálním prostředí museli trávit čas. Oficiální popis zde: museli trávit Rusko. Centrum Moskvy. 6 km od Kremlu. Dva přátelé pracují v továrně na drcený kámen a za tvrdou fyzickou práci nedostanou celé měsíce zaplaceno, a tak si zoufají, nadávají, pijí, volají domů, a stále doufají – aneb co všechno dokáže člověk přežít. Ve snímku nahlížíme do života dvou dělníků. Tvrďák Sanya (37) a jeho mladičký společník přezdívaný Vrabčák (19) strádají stejně jako tisíce jiných dělníků v současném Rusku. První problémy nastanou, když jim pozastaví výplatu, což jim postupně důkladně otráví život. Vrabčák se bez dokladů a bez peněz nemůže vrátit domů a Sanya, který by mohl, má také prázdnou kapsu a je mu líto nechat Vrabčáka v továrně samotného. A tak čekají na práci a peníze a při tom si povídají, hádají se, pijí, pláčou a smějí se, a tak se vzájemně podporují na pokraji zoufalství. Ani neustálé problémy a konflikty však nezhatí jejich naděje na lepší zítřky a na případný návrat domů. ()