Už v současnosti jsme vybaveni jedním zcela unikátním smyslem. Náš zrak je ve svém přirozeném stavu sofistikovanou a elegantní kombinací hardwaru a softwaru. Zázrakem evoluce, který je propojením průzračně čisté optiky a úžasných zpracovatelských schopností lidského mozku. Lidské oči jsou skvělý nástroj. Mají vynikající vlastnosti téměř v každém ohledu. V rozeznávání objektů, ve schopnosti zachytit drobné detaily, ve vnímání barev a v jejich rozlišování, v zachycování pohybu a kontrastu, v detekci nepatrných rozdílů v jasnosti. Ve všech těchto charakteristikách je lidské oko velice dobré. Velice dobré nám ale nestačí. Chceme, aby bylo ještě lepší. Zrak je možné lépe vyladit, vytrénovat a zdokonalit. (Česká televize)

Marze

Dokument prinasi nadeji slepym lidem, ze castecne uvidi. Na druhou stranu me desi predstava, ze brzo budou bryle na videni v noci. Kdyz budu spat v noci v lese, lupic me uvidi. Dozvite se, ze lidske oko nepatri v prirode k nejdokonalejsim. Jsme treba pri pohledu na krajinu ochuzeni o videni ultrafialoveho jiskreni. ()