Epizody(53)

Děj seriálu se odehrává v dynastii Liu Song (420–479), kdy mocní aristokraté prahnou po moci a lidé z říše Liu Song podlehli následnému chaosu. Mladý císař Liu Yi Kang (Hao Qin), syn císaře Wu z Liu Song, zakladatel dynastie Liu Song, zoufalý, aby přinesl mír svému rozpadajícímu se národu, je ochoten udělat cokoliv, aby zachránil svůj lid, ale cesta před ním nebude snadná. Vzhledem k tomu, že většina mocných rodin země se spikla proti němu, Yi Kangův seznam spojenců se nebezpečně ztenčuje.
Yi Kang ví, že jediný způsob, jak posílit svou pozici, je spojit se s mocnou rodinou. Souhlasí se spojenectvím prostřednictvím sňatku s rodinou Shen. Rodina s hlubokými vojenskými kořeny, rodina Shen, může poskytnout sílu, kterou Yi Kang potřebuje k provedení reformy nezbytné k vytlačení aristokratů usilujících o zničení národa. S brilantní a krásnou rodinnou příslušnicí Shen Lige (Qin Li) po jeho boku se oba pustí do náročného úkolu reformace.
Tváří v tvář jednomu z nejmocnějších a nejzkorumpovanějších klanů v zemi musí Yi Kang a Lige využít všechen svůj důvtip a sílu, aby porazili své nepřátele. Ale mír nepřichází bez ceny a cena této bitvy je obrovská. Dokáže tento vznešený pár uprostřed tolika zármutku a zoufalství najít způsob, jak vyléčit rány zlomeného národa a zároveň napravit rány svých vlastních zlomených srdcí? (Katka232)

janovrom

Skutecne jsem se tesil. Premisa skvela, prvnich par epizod take. Zbylych 40 epizod byla kupa kecani a vymlouvani, kdo ztratil tridni knihu... Rozhodne za zminku stoji interakce hlavnich postav, ta byla naprosto skvela a Li Qin hrala skvele. Take vsechny zlomove okamziky byly dobre napsane. Pribeh ma take hlavu a patu, ale kdyby ho nekdo sepsal na par stranek, tak by to nejspis vyslo lepe. Celkove by se hodilo proskrtat epizody a vyhodit slovickareni. ()