Lost Romance

Epizody(20)

Vavča

Zheng Xiao En (Vivian Sung) pracuje ve vydavatelství mast... fantazií, eh pardon, chtěl jsem říct literatury pro ženy, zejména ji bere žánr nesnesitelných ředitelů... Aby svůj šedivý a smutný korporátní život trochu vylepšila, sleduje jednoho skutečného "geparda" (ředitel He Tian Xing, hraje Marcus Chang) pomocí dronu, a začnou se dít zajímavé věci. Skončí v romantické novele, kde se hlavní hrdina Situ Aoran nebezpečně podobá jejímu objektu zájmu z reálného světa. Xiao En vyzbrojená znalostí tropů romantického žánru zjistí, že je zde pouze jako zlý minoritní charakter a ne hlavní hrdinka (bílý lotos, Chuchu, tak naivní, nevinná, a hlavně, no neschopně blbá, ovšem Tsai Jui Hsueh, která ji hraje vypadá tak božsky, že si na to určitě žádný chlap nevzpomene). Xiao En zahájí nemilosrdný protiúder a můžete se skvěle bavit, nad jejími plány jak převzít hlavní roli. Tohle je velmi uvědomělá hra se žánrem romantických melodramat, narážky a parodie slavných korejských titulů, asijské popkultury obecně. Slovní humor často vyvěrá i z čínských přepisů jmen a idiomů, dalším zdrojem komiky je situační humor, a hlavně perfektně napsané dialogy mezi hlavní dvojkou. Marcus Chang je osvědčený herec, který umí, Vivian Sung není žádná supr kráska, ale umí hrát a je velmi vřelá, získá si vás na svoji stranu, je to skutečná osobnost. Tohle je seriál, kde jsem se regulérně chlámal, dokonce několikrát, samozřejmě časem to tempo nápadů spadne, a závěrečné díly po návratu do skutečného světa jsou už jen průměr, ale to co se herecky a scénaristicky děje v prvních 3/4 seriálu je památné a některé scény a hlášky ikonické. Ani ta romance tady není trapná a od věci, má to svoji sílu v některých momentech. Takže žánr to tady slízne, divím se, že z gepardů ještě něco zbylo:) Ale fakt skvělý zábavá, kterou si nenechte zkazit ani necitlivým střihem, kdy tak 2-3x za seriál je jakoby pauza, a děj se vrátí o minutu, dvě zpět, tohle je škoda. Minutáž dílů je hodina 10 minut, odečteme blbé pauzy, opening, ending a jsme na hodině jestli dobře počítám. Skutečně série, kterou by jste měli vidět, jdu shlédnout komplet filmografii Vivian Sung. Cameo Puff Kuo je už pouze taková třešnička na dortu. Tohle je kvalitní seriál, co má nárok i na reprízy, 4,5 hvězdy. (Edit 12.12. 2020, i při repríze má seriál pořád svoji kvalitu a sílu). ()