Helena a její chlapci

Nový život (E83)

(epizoda)
  • Francie Le Nouvel Âge

Kri-kri

Docela vtipná epizoda, přestože je v ní tentokrát nastíněna tématika nebezpečných sekt. Johana a později i Kristián se začnou řídit podle pokynů sekty Nový život, kterou vedou podvodníci Ludvík a Antonína, aby z důvěřivých studentů vytáhli co nejvíc peněz za křišťály, zkažené potraviny a podobné nesmysly. Dokonce v garáži uspořádají seanci Nového života. Johana se ze sekty vymaní díky žárlivosti, vůbec se jí nezamlouvá, že by Kristián s Antonínou provozovali "znovuzrození". Padlo tu i několik vtipných hlášek: "Tak on je seknutej můj miláček!" nebo "To je geniální, Kristián s tou babou nebyl ve vaně!" 100% ()

Aquilles

Další epizoda, která ukazuje, jak rychle se umí Johana pro něco nadchnout. Tentokrát ji uhranuli Ludvík a Antonína, kteří si poblíž fakulty založili obchod a rozjeli sektu Nový život. Epizoda naplno nastíní nebezpečí, s jakým sektářství přichází, přesto je však podána s humorem a nadsázkou - když jde například Johana koupit křišťál, koupí držátka na nože, protože byla nejlevnější. Kristián, který zrovna přešel na makrostravu popřeje klukům k bifteku, aby si užili své mrtvolky. Jasně ale vede Johanina hláška o Kristiánovi, jakožto členovi sekty: "Tak on je seknutej!" ()