Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Rodinný
  • Krimi

plakát

Candy Candy - Kam se poděl Albert? (1978) (epizoda)

Candy se vyděsí, když zjistí, že po dobu její nepřítomnosti Albert opustil nemocnici. Požádá Steara a Archieho o pomoc a sama se vydá do nočních ulic. Nakonec jej najde u jezera v městském parku. Albert nechce být Candy na obtíž a žádá ji, aby na něj zapomněla, neboť dle jejího vyprávění byl nejspíš tulák nebo zločinec hledaný policií. Candy mu postupně povypráví, jak se seznámili, když ji zachránil u vodopádu a povzbuzoval po smrti Anthonyho a přizná, že je jí blízký jako bratr. Se slzami jej uprosí, aby zůstal a ona mu mohla oplatit, jak se o ni staral. V nemocnici už pro něj ale není místo, neboť kromě ztráty paměti nemá jiné zranění, Albert provizorně přespí ve Stearově karavanu. Trochu slabší epizoda skládající se z velké části z retrospektivních scén. 85%

plakát

Candy Candy - Terrius no uwasa (1978) (epizoda)

Po nemocnici kolují zvěsti, že se schyluje k válce, neboť rakouský princ Franz Ferdinand byl zavražděn Srbem. Ředitelka Merry Jane důrazně upozorní sestry, aby o válce nehovořily před pacienty. Candy náhodou natrefí na noviny, jež upozorňují na Terrence z Grandchesteru, novou hvězdu Shakespearova divadla na Broadwayi. Terry se skutečně dostal k divadlu a právě když zkouší roli v Macbethovi, vypukne válka. Zatímco jeho kolegové se obávají o návštěvnost, Terry vzpomíná na loňské léto strávené s Candy ve Skotsku a vyčítá si, že ji v této nejisté době nechal v Anglii. Merry Jane pošle Candy a čtyři další studentky do nemocnice Svaté Jany v Chicagu. Tato epizoda je ojedinělá v tom, že reflektuje skutečné historické události týkající se První světové války. 95%

plakát

Candy Candy - Jsem nevzdělaná? (1977) (epizoda)

Candy se rozhodla zůstat v domě tety Pony jako vychovatelka dětí. Teta Pony a sestra Marie zpočátku souhlasí, jenže velmi brzy za Candy přijede George. Dle nařízení prastrýce Williama a se souhlasem tety Elroy má Candy odvézt do londýnské školy, kterou budou navštěvovat i Stear a Archie. Candy je v šoku, když toto rozhodnutí teta Pony i sestra Marie odsouhlasí, jenže děti jsou smutné a zejména Jimmy, který ke Candy v poslední době citově přilnul se nehodlá smířit s jejím odjezdem. Candy a Jimmy utečou do lesa, jenže ve velikém lijáku Jimmy nastydne a dostane horečku. Sestra Marie Candy pokárá a dokonce jí vlepí facku. Teprve nyní si Candy uvědomí, jak nezodpovědně se zachovala a nakonec s cestou do Londýna souhlasí. 95%

plakát

Candy Candy - V pustině (1977) (epizoda)

Během jízdy přes vyprahlé kaňony Candy zjistí, jak je v těchto místech důležité šetřit s pitnou vodou. Garcia nabere rodinu Walterových, kteří mu dluží peníze a musejí si je odpracovat na jeho farmě v Mexiku. Jimmy, nejmladší syn Walterových cestou dostane horečku, ale Garcia odmítne vrátit se do nejbližšího města. Candy mu ukradne vůz a Walterovy odveze k doktorovi. Protože dle doktora by Jimmy nemusel cestu do Mexika přežít, rodina je nucena se rozdělit. Candy proto starému muži prodá růže Sladká Candy, které dostala od Anthonyho, čímž Garciovi uhradí dluh Walterových, následně se s vozem vrátí do pouště k překvapenému Garciovi. 95%

plakát

Candy Candy - Širanai kuni e tabidači (1977) (epizoda)

Prateta Elroy nařídí svým synovcům, aby se nestýkali s Candy, protože u Loganů kradla. Candy vše uslyší a je ráda, že jí Anthony věří. Jakmile se Anthony a ostatní dozví o Candyině odjezdu do Mexika, přepadnou Neila a přinutí ho přiznat, že krádež je jeho a Irisina léčka. Druhý den dopoledne má Neil přiznat pravdu tetě Elroy, neboť odjezd Candy je naplánován nazítří v poledne, jenže mexický farmář Garcia přijede nečekaně již za svítání a tak Anthony, Stear a Archie přijdou pozdě. Candy z dálky uslyší už jen hru na dudy, to se s ní všichni tři chlapci loučí. Závěr tohoto dílu je značně nelogický, Anthony a ostatní by Garciův vůz velmi brzy dohnali a zabránili Candy v odjezdu. Ale na druhou stranu by to bylo příliš snadné a takhle je ten závěr přece jen dojemnější. 95%

plakát

Pavol zasahuje (1974) (seriál)

Ač mám československou rodinnou tvorbu z období normalizace vcelku rád, u tohoto seriálu jsem nějak nedokázal udržet pozornost. Jednotlivé příběhy působí nudně až nezáživně, navíc na můj vkus je zde poměrně málo dialogů, takže seriál je spíš použitelný jako hudební podkres při práci (pokud vám tedy nevadí stále dokola tatáž melodie). Tolik českých herců (s výjimkou Beyvla) předabovaných do slovenštiny rovněž nebyl ideální režijní záměr, ani účast Matušky hrajícího zde sám sebe na kvalitě nijak nepřidává. Velmi slabý průměr 2 * a 40%.

Paddy (1995) (seriál)

Tento animovaný seriál mě v době jeho premiéry na ČT jaksi minul, takže tentokrát nostalgie zafungovat nemůže. Dějově je to na mě až příliš infantilní a nebo já už jsem na podobné seriály příliš starý. Jednu hvězdičku dávám za docela chytlavou českou úvodní znělku, druhou pak za nevšední český dabing v poněkud nezvyklém obsazení. Přece jen slyšet v dabingu Štěpánku Haničincovou je vyloženě unikát a potěší i Kopecký, Císler nebo dětští dabéři Bürger a Křemenová. Ještě bych opravil, že seriál je belgicko-francouzský a vznikl roku 1988. 30%

plakát

Dobrodruzi z vesmíru - Tajemství jeskyně (1986) (epizoda)

Sotva se Střelec přiblíží k planetě Zazar, Lulu za pomoci zbraně přinutí Topyho a Ranu, aby právě zde přistáli. Posádka Střelce se vzápětí octne v útrobách jeskyně, kde se skrývá boje neschopné obyvatelstvo Zazaru. Vůdce zbylého odboje pozemšťanům sdělí, jak před třemi lety na Zazar hromadně emigrovali obyvatelé planety Amarag, ovládli planetu a zazarské protestní hnutí postříleli nebo zavřeli do vězení. Elder požádá Topyho, Ranu, Gérarda a Sibep o pomoc při osvobození zajatců, ti zpočátku váhají, ale poté, co Lulu zejména Gérardovi zahraje na city souhlasí. K zamyšlení je, že Lulu hanlivě označí pozemšťany, jež žádá o pomoc za nejméně zajímavou čeleď. 95%

plakát

Dívky od vedle - La Lettre (1995) (epizoda)

Fanny má ráno velmi dobrou náladu, je šťastná a odhodlána u dívek zůstat nastálo. Zato ve vedlejším bytě se Daniel pohádá s Charlym, neboť si pročítal jeho soukromou korespondenci. Fanny se svěří Gérardovi, že jí Daniel během včerejší večeře tajně vsunul do tašky milostný dopis. Fanny natolik oplývá štěstím, že ji nevyruší ani Charly, jenž jako uragán vletí do solária postěžovat si, že jej Daniel vyhodil z bytu. Claire, Sabina a Luna najdou milostný dopis od Daniela a začnou šílet. Fanny navštíví Daniela, vyzná mu lásku, jenže on jí ujistí, že dopis, který se k ní dostal zjevně Charlyho přičiněním nebyl pro ni. Zahanbená Fanny před dívkami vybruslí ujištěním, že Danielovy city neopětuje a vrací se k rodině. Tato epizoda je poslední s Cécile Auclert v roli Fanny. 90%

plakát

Dobrodruzi z vesmíru - Hoří (1987) (epizoda)

Topy je po napadení roboty v kritickém stavu, velitel Trail cítící vinu za jeho stav se nabídne, že jej bude operovat. Roboti opět zaútočí a tak Rana svolí k operaci a to i když je velitel značně rozrušen, neboť byl nucen přiznat Lily, že je zodpovědný za utonutí jejího milého Artura během ztroskotání. Protože roboti se bojí ohně, všichni se snaží na palubě Střelce udržovat kontrolovaný oheň. Gérard zjistí, že tekutina, kterou roboti stříkají je pouhý saponát a vyšle Ranu a Sibep zničit Topym vzpomínaný řídící počítač. K záchraně dojde jako obvykle v posledním okamžiku, předtím je však bankovní lupička nucena pro záchranu života obětovat ukradené peníze. 95%