Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Krimi
  • Rodinný

plakát

Dívky od vedle - Dans le dos des copines (1995) (epizoda)

Z bytu děvčat je telefonní centrála, Vincentovi volá jedna obdivovatelka za druhou. Probírá to s Lunou a poradí ji, že kluka dostane ta nejvytrvalejší. Luna si to chce ověřit v praxi tím, že sbalí Daniela. Shodou náhod se pro změnu Charly právě rozhodne dostat Lunu tím, že bude myslet pozitivně. Luna se tajně pozve na návštěvu k Danielovi, netušíc, že Charly je doma sám a tvrdě po ní vyjede, což odnese fackou. Srandovní je, jak Charly pobíhá po bytě a cpe se pikantním kuřecím stehnem a jak potom dvakrát přirazí paní Pichardeauové nos o dveře, načež ona ho ještě po tom všem utěšuje a konejší, neznaje pravý důvod jeho deprese. V momentě, kdy se Luna konečně vyjádří a pozve Daniela na večeři, vyfouknou jí ho před nosem Claire a Sabina.:) 90%

plakát

Dívky od vedle - Les Naufragés (1995) (epizoda)

Hned po ránu dojde mezi Danielem a Charlym k roztržce. Charly seřve Daniela za to, že se napil z hrnku, který si Charly při nastěhování přivlastnil. Danielovi dojde trpělivost, Charlymu vylije kafe na hlavu a rozčílen odejde. Gérard pak dívkám oznámí, že Daniel se chystá odstěhovat, čehož všechny tři náležité využijí a nabídnou Danielovi, že může bydlet u nich. Aby měl svůj byt stále pod dohledem, Daniel souhlasí. Charly si do uvolněného bytu pozve dva otrapy, Lea a Maxe, jenže ti se záhy začnou nudit a příchod paní Bellefeuilleové je vypudí úplně. Přehnaná péče dívek o Daniela a Georgetty o Charlyho oba velmi brzy přinutí usmířit se. "Popcorn? Vy jíte popcorn? To není pro linii nejlepší. Představte si, jak bych asi dopadla, kdybych jedla popcorn?":) 90%

plakát

Dívky od vedle - Des conseils avisés (1994) (epizoda)

Vincent požádá Sabinu o radu, jak svést přítelkyni Veroniku. Vezme ji do tělocvičny, kde se vydává za staršího. Marc je rozhodnut skoncovat s dobýváním děvčat a věnovat se psaní románu, ale jakmile se od Gérarda dozví, že Vincent dobyl Veroniku díky Sabininým radám, rozhodne se i on požádat Sabinu o rady, jak svést ženu. Mimo to Sabina poradí paní Bellefeuilleové, aby se s Marcem zablokovala ve výtahu, což skutečně učiní.:) Vtipné jsou hlášky Marca ohledně Charlyho: "To snad ne, jak to, že nezabral? Taková dávka kapek na spaní. Asi má v rodině mouchu Tse-tse a protilátky.":) A nebo Georgette s Gérardem při pozorování Vincenta s Veronikou: "Připomíná mi to mých 15 let. Vám ne?" "Víte, když mi bylo patnáct, zajímaly mě šatičky a panenky.":) 90%

plakát

Rozmary lásky - Nával (1995) (epizoda)

José je rozčílený, že si Benedikta a Lola večer přivedly domů cizí kluky, zároveň se ale chválí za pomstu, kterou jim uštědřil: pro sebe a Sebastiána obstaral dvě holky. Během snídaně je v jídelně napjatá atmosféra, Mikuláš s Lindou se raději nasnídají v klidu v salónu. "Kdyby došlo na nože, tak jsou v šuplíku.":) Provokace rozhádaných párů pokračuje, za Lolou a Benediktou přijdou Mathieu a Sebastián 2, José zas přivede Isabelu a Virginii do garáže. Nakonec se všechny čtyři páry usadí doma a vzájemná provokace vrcholí. Mikuláš a Linda už se na to nemohou dívat, všechny čtyři přivandrovalce vyhodí a svým přátelům promluví do duše. V tomto dílu Sebastián často projevuje svoji nerozhodnost, chvíli podporuje Josého protestní akci, pak dává za pravdu Mikulášovi. 90%

plakát

Rozmary lásky - Trápení (1995) (epizoda)

Sebastián se trápí za to co provedl: v opilosti podvedl Lolu s Natálií. Velkorysý Kryštof jemu i Natálii odpustil, ale Lola se tak snadno obměkčit nedá. Minulou noc přespala u rodičů a dokonce si usmyslí, že odjede do Brazílie, Benedikta a Linda se marně snaží jí to rozmluvit. Nakonec s Lolou promluví Kryštof a teprve pak si Lola odjezd rozmyslí, Sebastiánovi ale neodpustí. Když Lola po dívkách vrací Sebastiánovi milostné dopisy a José prohodí, že je to káča a vůbec neví, co je láska, Sebastián se pořádně rozohní: "Takhle o Lole nemluv! Můžu si za to sám, ona nic neudělala! Čím dýl na sebe koukám, tím větší mám chuť zvracet! Stydím se, znáš to slovo, José?!" José dokonce na chvíli projeví nezvyklou sebekritiku: "Děláme blbosti, já v první řadě. Nevážím si toho, že mám Benediktu, pořád ji trápím." Poměrně vážná a cituplná epizoda, v níž tentokrát prostor pro humor není. 95%

plakát

Helena a její chlapci - V kapele je holka (1992) (epizoda)

Všichni chválí Lolu, jak předchozí večer zaválela na synťák při koncertu u Nelly. Všeobecná radost ale nepotrvá dlouho, kluci z kapely, ke které přešel José si přijdou do garáže pro jeho syntezátor. Náhle tak nastal problém, jak bude kapela koncertovat za týden. S řešením přijde Lola, dívky zajdou za Robertem z prodejny s hudebními nástroji a na nějaký čas od něj synťák vypůjčí, což Taxi vtipně okomentuje: "Lolo, já půjdu s tebou, já se starých dědků nebojím. Přijde mi to legrační, jako bychom kradly a přitom nekradly.":) Lola navíc od Roberta dostane nabídku pózování do katalogu na nové synťáky. Večer Lola a Helena vyšplhají po okapu za klukama. Nesrovnalostí dílu je, že synťák, který si José svými novými kumpány nechá přinést byl původně Bruna. 90%

plakát

Candy Candy - Dům prastrýčka Williama (1978) (epizoda)

Candy a její spolužačky jdou na prohlídku Chicaga a náhodně potkají Steara a Archieho. Ti jim nabídnou společnou projížďku po městě. Jenže jakmile se provalí, že Candy je adoptivní dcera Andrewových, Fanny i ostatní tři dívky jsou Candy zklamány, její rozhodnutí stát se ošetřovatelkou vnímají jako rozmar dcerušky z bohaté rodiny. Candy se jejich odtažitost dotkne a rozhodne se, že požádá strýčka Williama o zrušení adopce. Strýc William však ve vile není, naopak se tu Candy setká s Iris a Neilem. Shledání s Candy a sdělení, že studuje na ošetřovatelku tetu Elroy, která odpočívá s vysokým tlakem rozruší. Candy ji ošetří a na důkaz vděku prateta i přes protesty Iris dovolí Candy v domě přes noc zůstat. Candy se po dlouhé době setká s Annie. 95%

plakát

Candy Candy - Holub přináší naději (1977) (epizoda)

Zatímco si Candy zvyká na sice pohodlný, ale zároveň přísnými pravidly okleštěný život u Andrewových, Iris pod smyšlenou záminkou o farmáři pěstující nový druh růží vyláká Anthonyho na vyjížďku na koních. Pohádají se a Iris při zběsilém cvalu vletí před Tomův vůz a vylije mu konve s mlékem. Zatímco Anthony pečuje o lehce zraněnou Iris, Tom se u Andrewových setkává s Candy, ale teta Elroy jej nechá vyvést. Druhý den se Tom a Anthony v lese poperou a usmíří se. Teta Elroy zakáže Candy a Anthonymu přátelit se s Tomem a protože jí oba vzdorují, pošle Anthonyho do vily v lesích. Anthony tajně posílá Candy zprávy po poštovním holubovi. 95%

plakát

Dobrodruzi z vesmíru - Jedna a jedna jsou dvě (1987) (epizoda)

V této epizodě se toho příliš neděje. Půlku dílu se věčně někdo hádá (Luna s králem a následně s velitelem armády a pak se pro změnu popere velitel s Pepem alias špionem 07 kvůli jeho tajné lásce k Luně). Následně všichni slintají nad praženou zeleninou a Miu kňučí a brečí, dokud král neochutná čilimudzu, což je Pirafem vypěstovaný nový druh ovoce, zřejmě něco mezi tykví a melounem. Až poslední čtvrtina dílu přináší trochu zábavy a konečně i rozuzlení zápletky se záměnou Gérarda za Pirafa. Zvlášť povedená je scéna na palubě Střelce, kdy Rana komentuje podpantoflácké manželství Gérarda a Anny, aniž by tušil její přítomnost.:) 90%

plakát

Dobrodruzi z vesmíru - Tajná zbraň profesorky Anny (1986) (epizoda)

Profesorka Anna je zajata Nagirem, králem vesnice Merika. Ten jakmile zjistí, že Anna má znalosti z fyziky ji přinutí vyrobit pro něj válečné zbraně. Je totiž už řadu let ve válce s Gorbou, králem sousední vesnice Sovín. Situace je o to komplikovanější, že Nagirova dcera, princezna Melenie je tajně zamilovaná do Gorbova syna, prince Ivana. Svěří se s tím Anně a ta ji přislíbí pomoc. Namísto zbraní připraví velkolepý ohňostroj a přiměje oba vladaře k uzavření míru. Sice nijak originální ani zajímavá epizoda, nicméně oceňuji odvahu scénáristů pomocí metafor v polovině 80. let rozumnou formou přednést Studenou válku obohacenou o milostnou zápletku. 90%