Helena a její chlapci

O jednu méně (E104)

(epizoda)
  • Francie Une de perdue

Kri-kri

Johana poté, co ji Kristián podvedl s Arielou odjela do Texasu a všichni jsou z toho velmi smutní. Všichni kromě Kristiána, ten machruje a všechny okolo baví tím, jak objevil pravou lásku díky Ariele. Nikdo ho nedokáže přesvědčit, že Johana je pryč. Až nakonec se k tomu odhodlá Benedikta a on, vzhledem k tomu, že spolu před časem měli krátký románek jí přece jen uvěří. V této epizodě jsou nejvtipnější narážky ostatních na Arielu. Třeba když Kristián pronese, že Ariela není puberťačka, ale pravá žena, José si přisadí: "Už pěkně dlouho.":) A perfektní hlášku na Arielu má i Natálie "Fakt jsem si myslela, že Johana pro tebe znamenala mnohem víc. No nic, vidím, že sis našel správnou medicínu. Takže čau a pospěš si tady se slečnou, už dlouho nebude pěkná.":-D 95% ()

Ebibrigi

Lola s Helenou se se slzama vracejí z letiště, kde byly vyprovodit kamarádku Johannu. Do poslední chvíle doufaly, že si to Johanna rozmyslí a zůstane. Jenže bohužel. Univerzitní pokoj je najednou tak prázdný a tichý bez ní.  I Mikuláš se Sebastiánem se vracejí na svůj pokoj, kde zrovna Kristián telefonuje s novou milenkou, Arielou. Kluci mu sdělují, že Johanna odjela ale Kristián jim nevěří ani slovo.  Mikuláš:”Kristiáne, je to pravda, Johanna odletěla do Texasu.” Kristián:”Jasně a Helena odjela do Austrálie, Lola do Brazílie…”  Kristián nevěří ani na okamžik, že by ho Johanna opustila. Má novou zábavu, která ho plně zaměstnává - starší Arielu. A chlubí se jakou úžasnou lásku s ní prožívá. Vychvaluje ji do nebes.  Všechny holky se snaží Kristiánovi otevřít oči a potvrzují mu, že Johanna opravdu odletěla do Texasu, že ji nikde neschovávají. Bez úspěchu. Kristián se všem směje. Je přesvědčen, že všichni na něj hrají jen divadýlko.  Zatímco kluci už to vzdali a nechali Kristiána ať si prostě dělá co chce, děvčata večer na pokoji diskutují a přemýšlejí čím Kristiána přesvědčit o tom, že je Johanna opravdu pryč. Helena poznamená, že už je poslední holka, která zbyla od začátku. Ano, je to tak. Katka nadobro odjela a teď Johanna. Měla jsem obavu aby se nakonec všechny postavy nevyměnily a na konci seriálu nezbyl nikdo z původních postav. Během rozhovoru si Helena vzpomněla na tajný románek Benedikty a Kristiána, a tak pozvala Bene na skleničku a kus řeči jen mezi čtyřma očima. Prozradila ji, že o nich věděla a že by měla zkusit s Kristiánem promluvit, možná by na ni dal. Bene se Heleně svěřila, že když s Kristiánem tajně chodila, tak ho opravdu milovala. Že to nebyl jen flirt.  Ještě týž večer si Bene pozvala Kristiána do garáže… Bene:”Kristiáne, vzpomínáš si na nás dva…. Myslíš si o mně, že bych lhala?”  Kristian:” Ty? Znám tě, NE.”  Bene:”A tak když ti řeknu, že Johanna opravdu odjela, uvěříš mi?”  Kristian:”Johanna odjela? A proč mi to nikdo neřekl?”  Bene:”Ale přestaň, Kristiáne. Všichni se ti to od rána snažíme říct, jen tys to nechtěl slyšet.”  Kristian:”Johanna odjela? Co si teď bez ní počnu?” A slza mu ukápne.  Konečně vzal na vědomí, že má Johannu pryč a teď může zpytovat svědomí.  Taková ponurá epizoda, byl hodně cítit smutek všech.  Nic jich netěšilo, nebavilo. Na atraktivitě to však neubírá. Patří mezi moje oblíbené epizody. Moc ráda se k ní vracím. Etapa s Arielou je pro mě velmi zajímavá. ()