Mean Man: The Story of Chris Holmes

všechny plakáty

okkac

Dokument, který asi moc neřekne lidem, co neznají W.A.S.P. a patrně si z něho odnesou to, že i když jste bouřlivá rock star v 80. letech, tak můžete padnout zas dost na dno a pokusit se pak z něho vyškrábat. Chris Holmes byl kytarista v nejslavnějším období W.A.S.P., což je jedna z mých top nejoblíbenějších kapel v jejíž čele stojí Blackie Lawless o němž se už předtím tvrdile, že je to trochu egomaniak a dle výpovědí v tomto dokumentu se to jen potvrzuje. Holmese jsem nikdy naživo nezažil (dokument se odehrává na začátku i v Praze, kde měl koncert), viděl jsem W.A.S.P. několikrát po jeho období. Blackie je pro mne skvělý skladatel a ještě více vynikající zpěvák s hlasem, který řadím na úplně nejvyšší místo mých oblíbených zpěváků, ale jako osobnost s ním lekhé pořízení nebude (ostatně při posledním tour měli mít předskokany finské Beast In Black, kde jejich kytarista Anton Kabanen měl Blackieho jako svůj velký idol, ale po dvou koncertech turné s W.A.S.P. přerušili, protože prý s Blackiem nebylo k vydržení). Zpět k Holmesovi, v dokumentu pak vychází jako pohodář, který díky manželce přestěhoval do Evropy a snaží se pokračovat dál a hrát hudbu v malých klubech pro menší publikum a vydělat na živobytí, tak snad je po pádu ze slávy teď spokojenější. ()