Písně ze staré Prahy

Režie:

Jan Bonaventura

Účinkují:

Radan Dolejš

Stará Praha bez komerčních lákadel a turistických stánků měla v představách prvorepublikového českého historika umění Václava Viléma Štecha, který zemřel v polovině sedmdesátých let minulého století, své neopakovatelné kouzlo. Pojďte se vydat do zapomenutých zákoutí naší Stověžaté prostřednictvím staropražských písniček, které jsou provoněny atmosférou zapadlých hospůdek, dnes už neexistujících biografů, ale i plynojemů a jiných technických památek, o nichž jsme donedávna neměli ani potuchu... V první části uslyšíte v podání souborů Pražský pouťový orchestr a Šlapeto mj. melodie "Nemelem, nemelem", "Ku Praze uhání vlak", "Do nočních lokálů", "Ručičky, nebojte se", "Za tou naší garáží" a "U Dědků na Poříčí". V druhé části uslyšíte v podání souborů Pražský pouťový orchestr a Šlapeto mj. melodie "Já mám tramvaj novou", "Moje milá slouží v Praze", "Myš fórová", "Na hoře klášter si postavíme", "V kartouzských temnotách", "Na Žižkově při muzice", "Lidičky já mám rád pívo" a "V knajpě u modrý nudle". (Česká televize)