Ahoj, mami

(festivalový název)
  • Čína Hi, Mom (více)

Komedie vychází ze stejnojmenného skeče z roku 2016 a také z vlastních zkušeností režisérky Ťia Ling. Příběh vypráví o zkušenostech dívky jménem Ťia Siao-ling, která právě nastoupila na univerzitu a ztrácí kontrolu nad svými emocemi po prožití svého prvního životního vzestupu i pádu. Následně se nečekaně vrací do osmdesátých let a setkává se se svou matkou Li Chuan-ing, která byla před dvaceti lety ve stejném věku jako ona. (Asean+3 Film Festival)

corpsy

Nástup čínskej vlny blockbusterov za poslednú dobu, je proste neodmysliteľný. Niektoré v tržbách už pomaly ťahajú na miliardu a šľapú na päty hollywoodskym trhákom. Jedným z nich je aj HI, MOM ( 850 MILIÓNOV ) a je treba napísať, že zaslúžene. V podstate tu nieje nič nové, či inovatívne, ale film je aj napriek ázijskému pôvodu celkom blízko aj ´´zahraničnému´´ divákovi a dá sa povedať, že vo veľkej miere práve Československému skorej narodenému divákovi, pretože sa odohráva v roku 1981 a paralely doby sú si až zimomriavkovo podobné. Samozrejme ale, tu slúžia skôr na parodický nadhľad, ako na agitáciu. ()

Amalberga

Film je upřímný a je z něj cítit, že ho Jia Ling věnovala své matce. Bohužel mi čínský humor nesedl, bylo tu hodně cringe momentů, ale jako oddechovka dobrý. ()

Lake Changjin v Číně láme rekordy

Lake Changjin v Číně láme rekordy

28.11.2021

Už dva měsíce v Číně vládne kinům snímek The Battle at Lake Changjin. Tamější cenzoři pochopitelně domácím tvůrcům umetli cestu prakticky bez jakékoli hollywoodské konkurence, a snímku se tak povedlo… (více)