Planeta sopek

(TV film)
  • USA V-Day: Volcanic Planet

Vědci se rozhodli, že provedou experiment s názvem Den V. V tento virtuální den nechají nasimulovat výbuch 1400 sopek po celé planetě a zjistí, jaký by to mělo dopad na lidstvo a přírodu... Celovečerní snímek Planeta sopek pokládá palčivou otázku: co by se stalo, kdyby během jediného dne vybuchly všechny sopky světa? V dnešní době soptí okolo čtyřiceti vulkánů a další spící obři se mohou kdykoli probudit k životu. Připojíme se k vědcům ze všech koutů světa, kteří využívají nejmodernější technologii ve snaze pochopit a předvídat vulkanickou činnost. Díky pozoruhodným záběrům zachycujícím sopečné výbuchy minulosti i současnosti, které doplňují digitální animace založené na nejnovějších zjištěních z posledních výzkumů, pronikneme rovnou do srdce vulkánů. Odhalte planetu sopek a získejte nový, dechberoucí pohled na pozoruhodné síly, které už několik milionů let utvářejí náš svět. (TV Prima)

Marze

Na jednu stranu jsou sopky se svými pyroklastickými proudy a schopností vyvolávat tsunami děsivé. Na druhou stranu vytvořili reliéf naší planety. V jižních zemích je u sopek úrodná půda, takže se obyvatelé geometricky množí, na druhé straně je sopka čas od času smete. Dokument na televizi Prima Zoom. ()