foto

Monica Strebel

  • nar. 1.1.1948 (73 let)
    Strasbourg, Francie

Biografie

Monica Strebel či Monica Stroebel patřila k mnoha dívkám italského filmu sedmdesátých let, které byly předurčeny jen ke krátkodobé slávě. Byla jednou z těch, které se nestyděly svléci se před kamerou a ve většině filmů toho také bylo náležitě využito. Samozřejmě nechyběl ani zájem fotografů a tak se Monica objevila na stránkách pánských časopisů jako Playmen (12/1971 a 10/1974) či Men (3/1967). Přesné datum jejího narození není známé, jedná se ale o rok 1948 a jejím rodištěm je Štrasburk. Některé zdroje uvádějí datum narození 1. ledna, ale za ověřenou informaci se to brát nemůže. Původ Monicy je švýcarský.

Jako fotomodelka uspěla ve Francii a do Itálie se vydala zkusit to také na filmovém plátně. Filmový debut přichází v jednom z top spaghetti-westernů a to LA RESA DEI CONTI (VELKÁ PŘESTŘELKA) 1967, kde měla malou roli Lizzie Miller. O dva roky později se okatá kráska představila v erotické komedii AMORE O QUALCOSA DEL GENERE, kde se v roli Margaret, stala jednou z „průkopnic" nahoty v italském filmu.

Roku 1969 hrála Monica v dramatu o sexuálně frustrované ženě (Françoise Prévost) BRUCIA RAGAZZO, BRUCIA (1969), ve stejném roce si ještě zahrála lesbický pár společně s Ernou Schürer, v erotické komedii LE ALTRE. Obě se společně potkaly ještě roku 1975, při natáčení thrilleru ISTANTANEA PER UN DELITTO.

Rok 1970 přinesl pro Monicu roli stejného křestního jména v dramatu LETTERA APERTA A UN GIORNALE DELLA SERA a jako Ann Coran hrála ve válečném snímku LA LUNGA NOTTE DEI DISERTORI – I 7 DI MARSA MATRUH, který u nás společnost Řitka video přinesla roku 2009 pod názvem INVAZE DO AFRIKY.

Rok 1971, znamenal mimo jiné také roli zdravotní sestřičky Helen v hororovém giallo snímku LA BESTIA UCCIDE A SANGUE FREDDO. Film je plný lehké erotiky, ale záběry na intimní místa krásek při sexu či masturbaci, nechává kamera „dojet" až do konce. Často se takové detaily nevidí a já je viděl možná díky shlédnutí "plné" italské verze. I tady se neměla mladá Švýcarka za co stydět.

Přehlídka těch nejkrásnějších dívek italského filmu sedmdesátých let je historická komedie RACCONTI PROIBITI...DI NIENTE VESITI (1972) a Monica zde nechybí v roli „Smrti". Jeden z prvních filmů Christiana De Sicy byla sci-fi komedie CONVIENE FAR BENE L´AMORE (1975), která se stala příležitostí ke ztvárnění role Angely. Ještě roku 1976 měla svůdná herečka roli v historické komedii IL SOLDATO IN VENTURA (VOJÁK ŠTĚSTĚNY) s Budem Spencerem v hlavní roli. Desetiletou kariéru, pak uzavírá film UN UOMO DA NULLA (1977), kde hrála manželku Sandra Morettiho.

Můžeme se domnívat, že její hvězdička pohasla vlivem krize filmového průmyslu v tomto období. Dnes není její soukromý život předmětem zájmu médií a proto nejsou téměř žádné informace o jejím životním osudu.

Petr "Hennes" Hennebichler

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky