foto

Kuródo Maki

  • nar. 3.10.1972 (47 let)
    Tokio, Japonsko

Biografie

Claude Maki, vlastním jménem Kurodo Maki je japonský herec narozený 3.října 1972 ve Llhase. Je nejstarším synem herce a zpěváka Mikea Makiho a americko-japonské herečky Bibari Maedy.

Jeho prvním televizním debutem bylo účinkování v nekonečném drama seriálu japonské televizní společnosti NHK, Takeda Shingen. Předtím působil v tokijských divadlech. V témže roce si odbyl svůj filmový debut ve snímku SOUL MUSIC LOVERS ONLY /1987/. V roce 1989 dostal od Japonské filmové akademie cenu za nováčka roku ve filmu BUDDIES. Pod taktovkou režiséra Takeshiho Kitana, ztvárnil ve filmu A SCENE A T THE SEA /1991/ postavu hluchoněmého surfaře Shigera.

Hrál také ve filmu FALLING ANGELS /1997/ režiséra Junji Sakamota, a v následujícím roce hrál rovnou ve čtyřech snímcích – GOLDEN WOLF, RESSURECTION, BEAT a DOLPHIN THROUGH. Ve filmu BROTHER /2000/ si zahrál roli Kena, opět v režii Takeshi Kitana. Zatím posledním snímkem je krimi film LIKE A DRAGON /2007/ natočený podle videohry od Playstationu 2 – Yakuza. V něm hraje postavu Akiry Nishikiyama.

Claude Maki je také japonský mistr v surfingu a pod nickem A.K.T.I.O.N. vystupuje pod labelem Zeebra jako úspěšný rapper. Slovo „Maki“ znamená v tradiční japonštině „ryba“, zahrnující v sobě význam slov bojová umění a křesťanství.

Lukáš "gatuso" Častulík

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky