foto

Diana Krall

  • nar. 16.11.1964 (54 let)
    Nanaimo, British Columbia, Kanada

Biografie

Diana Jean Krall je Kanadská jazzová pianistka a zpěvačka, známa pro svůj altový vokál. Narodila se 16.11.1964 v Nanaimo (Britská Kolumbie, Kanada). Její otec hrál doma na klavír a matka zpívala ve sboru. Diana hraje na piano od svých čtyř let. Studovala na Berklee College of Music v Bostonu.

V roce 1993 se vrátila do Kanady vydat své první album SteppingOut. Toto album natočila s Johnem Claytonem a Jeffem Hamiltonem. To upoutalo pozornost producenta Tommyho LiPuma, který produkoval její druhé album: Only Trust Your Heart (1995). Její třetí album: All for You: A Dedication to th eNat King Cole Trio (1996) bylo nominováno na Grammy. Čtvrté album: Love Scenes (1997) se rychle stalo velkým hitem.

V roce 2001 odstartovala své první světové turné. Její koncert v Pařížské Olympii byl zaznamenaný a vydán jako její první živý záznam Diana Krall – Live in Paris. V roce 2002 přišla o matku a o několik měsíců později ztratila i své mentory Raye Browna a Rosemary Clooney. V roce 2003 si vzala za manžela Elvise Costello, svatba proběhla na statku Eltona Johna nedaleko Londýna. Po svatbě s Elvisem spolu začali spolupracovat a Elvis začal psát pro Dianu texty. V roce 2004 vydali album: The Girl in the Other Room, které se drželo v Británii v top five. Ve stejném roce nazpívala s Rayem Charlesem písničku You Don't Know Me na Charlesově albu Genius Loves Company.

V roce 2009 Diana aTommy LiPuma produkovali album Barbry Streisand - Love Is the Answer. Ve stejném roce hrála píseň Fly Me to the Moon na zádušní mši pro astronauta Neila Armstronga. Poslední studiové album Glad Rag Doll Diana vydala 2. Října 2012.

Ocenění:
Prodala více než 6 mil alb. V roce 2009 jí časopis Billboard jmenoval druhou jazzovou umělkyní za desetiletí 2000-09. Diana vyhrála 2 ceny Grammy a 8 cen Juno Adwards. Dále také získala devět zlatých, 3 platinové a 7 multiplatinových alb.
- v roce 2000 byl Diane udělen řád Britské Kolumbie.
- v roce 2003 obdržela čestný doktorát (výtvarné umění) od University of Victoria
- v roce 2004 byla uvedena na Canada's Walk of Fame (Kanadský chodník slávy)
- v roce 2008 v jejím rodném městě Nanaimo přejměnovali Nanaimo Harbourfront Plaza na Diana Krall Plaza.

Diana je čestnou členkou správní rady Multiple Myeloma Research Foundation.poutník Rostislav "Rosta6" Jaroš

Herecká filmografie

Host

TV pořady

2009 C à vous (TV pořad)
2002 Royal Variety Performance 2002, The (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace