foto

Kirk Jones

  • nar. 30.11.1963 (53 let)
    Anglie, Velká Británie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Kirk Jones je anglický scénárista a režisér, který se narodil a vyrostl ve městě Bristol. Navštěvoval školu Newport Film School, jeho obor se specializoval na režii divadla a reklam. Absolvoval v roce 1987 poté, co vyhrál cenu asociace National Student Film, která podporuje studenty, kteří se chtějí stát filmovými tvůrci.

Jeho první prací za kamerou byla jako režisér reklamních spotů. Natočil reklamy pro světoznámé společnosti jako McDonalds, Mercedes, Sony, Reebok a mnoho dalších. V roce 1990 získal ocenění za spot na Absolut vodku. Za reklamní kampaň pro Heinz obdržel v roce 1996 Stříbrného lva na festivalu v Cannes.

Prvním filmem, který světu představil je komediální snímek inspirovaný skutečnou událostí NEDOVO ZÁZRAČNÉ VZKŘÍŠENÍ (1998). Kromě režie obstaral Jones i psaní scénáře a film měl úspěch. Získal cenu publika na filmovém festivalu v Paříži, či ocenění na New Yorském festivalu komedie. Má na kontě i režii rodinné komedie z roku 2005 s názvem KOUZELNÁ CHŮVA NANNY MCPHEE.

V roce 2009 přetavil další svůj scénář v celovečerní film. Vzniklo z toho dramatická Road movie VŠICHNI JSOU V POHODĚ, ve které Frank Goode (Robert De Niro), se poté co mu zemře manželka rozhodne navštívit své děti aby zjistil jak se jim daří.

Zatím posledním Jonesovým filmem, který hodlá představit v roce 2012 je romantická, rodinná komedie CO ČEKAT V RADOSTNÉM OČEKÁVÁNÍ, v tomto snímku se objeví celá řada známých herců jako Elizabeth Banks, Cameron Diaz, Jennifer Lopez, Dennis Quaid, nebo Chris Rock.

Očko "Mičl" Szyslak

Režijní filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace