Reklama

Reklama

Fabio Traversa

Fabio Traversa

nar. 17.11.1952 (69 let)
Napoli, Itálie

Biografie

Fabio Traversa se narodil v italské Neapoli 17. listopadu 1952. Studoval v Římě, kde absolvoval v oboru politologie. Po dlouhých letech na divadelních prknech si ho vyhlídl režisér a autor Nanni Moretti do svého krátkometrážního snímku PATÉ DE BOURGEOIS (1973). V roce 1973 si zahrál ještě v poliziescu LA MANO SPIETATA DELLA LEGGE. Od té doby se Fabio objevil ve více než 30 filmech. Jeho role jsou typické ztvárňováním křehkých a plachých mužů. Po krátkometrážním filmu obsadil Nanni Morentti Fabia Traversu ještě do několika svých snímků. Jako šlechtic se představil v romantickém filmu COME PARLI, FRATE? (1974), jako Fabio Ghezzi v komedii IO SONO UN AUTARCHICO (1976), v komedii ECCE BOMBO (1978) ztvárnil Mirka. Roku 1981 dostal roli kněze v klasice LA STORIA VERA DELLA SIGNORA DALLE CAMELIE (DÁMA S KAMÉLIEMI). 1982 byl rok, kdy se účastnil natáčení oceňovaného filmu Luciana Ordorisia SCIOPÉN v roli Vittoria. Roku 1990 obsadil Fabia Neri Parenti do LE COMICHE (BLÁZNIVÁ KOMEDIE) v roli novomanžela Maria. Ten zažije na své svatbě v kostele, spolu se svou ženou, peklo v podobě dvojice Villaggio-Pozzetto, aby jim později zkazili i celé líbánky v poklidném horském hotelu. Z této role bude Fabio asi českému diváku nejvíce známý.

S Villaggiem si zahrál ještě v jeho komediích FANTOZZI – IL RITORNO NÁVRAT PANA ÚČETNÍHO (1996) a muže na lavičce v Zoo představuje v FANTOZZI 2000 – LA CLONAZIONE (PAN ÚČETNÍ OPĚT ZASAHUJE) 1999. Roku 2003 hrál ve Verdoneho komedii MA CHE COLPA ABBIAMO NOI. S tímto režisérem se setkal již roku 1988 při natáčení komedie COMPAGNI DI SCUOLA (SPOLUŽÁCI), kde se objevil jako Pier Maria Fabris. Fabio Traversa se často objevuje také v televizních seriálech. Pro příklad uvedu LA CERTOSA DI PARMA (VĚZNICE PARMSKÁ) 1981, AEROPORTO INTERNACIONALE (1985), NON LASCIAMOCI PIU (1999) či BUTTA LA LUNA (2006). Zatím poslední filmové role jsou Bettarini v dramatu SCONTRO DI CIVILTA PER UN ASCENSORE A PIAZZA VITTORIO (2010) a zejména jedna z jeho nejlepších rolí v celé kariéře Raniero Busco ve filmu IL DELITTO DI VIA POMA (2011). Na filmech LA MANO SPIETATA DELLA LEGGE (1973) a IO SONO UN AUTARCHICO (1976) pracoval Fabio také jako asistent režie.

Na divadelních prknech hrál ve hrách jako IL DECAMERONE od Boccaccia v režii Augusto Zucchi či v LAUDE NOVELLA, STRALI D´AMORE či LA MANDRAGOLA. Pro některé divadelní hry napsal Fabio Traversa scénáře a od roku 1997 se zabývá školením a kurzy pro mladé lidi na zvládnutí správné filmové řeči. Plynule hovoří anglicky a francouzsky a mezi jeho oblíbené sporty patří plavání.

Petr "Hennes" Hennebichler

Ovládací panel

Reklama

Reklama