foto

Hwang-Ki Baek

  • nar. 19.1.1952 (67 let)
    Jižní Korea

Biografie

Korejský herec, kaskadér, producent, akční režisér a bojový umělec Hwang-Ki Baek se poprvé před kamerou začal objevovat v druhé polovině 70.let. V mládí studoval bojová umění a ve své krátké filmové kariéře se uplatňoval jako kaskadér. Byl obsazován převážně do vedlejších rolí thugů.

Poprvé si zahrál s legendárním korejským taekwondistou Casanovou Wongem v Lone Shaolin Avenger (1977) se kterým si posléze zahrál ještě několikrát. S taekwondisty Bobby Kimem a Pearl Linovou si zahrál v korejské mlátičce Mad For Vengeance (1978) a první větší roli získal s dalšími taekwondéry Dragonem Lee a Eagle Hanem v ukopaném Champ vs Champ (1980). Hwang-Ki Baek se může pochlubit tím, že si zahrál skoro se všemi korejskými mistry taekwondo, kteří se v té době motali okolo filmu.

Neznámější role Baeka je bezesporu úloha vyzyvatele v kultovním snímku Hra Smrti 2 (1981), který se natáčel v Jižní Koreji roku 1979. Poté si ho znovu Jang Lee Hwang vyžádal do řežbiček Hitman in the Hand of Buddha (1981), Martial Monks of Shaolin Temple (1983) a Dragon Claws (1983). Ve všech zmíněných filmech koordinoval i akční choreografii soubojů. Naposledy se objevil s Yuen klanem v ceněném hitu Miracle Fighters 4 (1986) a rovněž produkoval martial art komedii Little Kids Beat the Boss (1990). Hwang-Ki Baek se jako herec objevil v 27 titulech.

Grand "Epistemolog" Master

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky